Talabamiz munosib kutib olindi
Misr poytaxti Qohira shahrida o‘tgan o‘q otish sporti bo‘yicha jahon chempionati o‘ziga xos tarixiy natija bilan yodda qoldi. Musobaqada yoshlar o‘rtasida 10 metrdan pnevmatik to‘pponchadan otish bo‘yicha jamoaviy bahslarda yigitdarimiz kumush medalni qo‘lga kiritishdi. Bu o‘q otish sporti bo‘yicha O‘zbekiston terma jamoasi uchun jahon chempionatida qo‘lga kiritilgan ilk medal sifatida qayd etildi.
25 oktyaber kuni  Qohirada ulkan natija ko‘rsatgan jamoamiz Islom Karimov nomidagi Toshkent xalqaro aeroportida tantanali kutib olindi. Tadbirda Mudofaa vazirligi, O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasi, Sportning qishki va murakkab texnik turlari bo‘yicha Respublika oliy sport mahorat maktabi, O‘zbekiston o‘q otish sporti federatsiyasi mutasaddilari ishtirok etishdi.
Eslatib o‘tamiz, dunyo birinchiligida Muhammad Kamolov (Namangan muhandislik -qurilish instituti, Iqtisodiyot va boshqaruv fakulteti, 3-bosqish talabasi) Veniamin Nikitin va Ilhombek Obidjonov shohsupaga ko‘tarildi. Terma jamoa kichik tanaffusdan so‘ng oldinda turgan boshqa nufuzli musobaqalarga tayyorgarlikni davom ettiradi.

Наш студент был хорошо принят
Чемпионат мира по стрельбе, проходивший в Каире, столице Египта, запомнился уникальным историческим результатом. На соревнованиях наши юноши завоевали серебряную медаль в командных соревнованиях среди юношей по стрельбе из пневматического пистолета на 10 метров. Это стало первой медалью, завоеванной сборной Узбекистана по стрельбе на чемпионате мира.
25 октября наша команда, показавшая отличные результаты в Каире, была торжественно встречена в Ташкентском международном аэропорту имени Ислама Каримова. В мероприятии приняли участие представители Министерства обороны, Национального олимпийского комитета Узбекистана, Республиканской высшей спортивной школы по зимним и сложным техническим видам спорта, Федерации стрелкового спорта Узбекистана.
Напомним, что почетное место заняли Мухаммад Камолов (Наманганский инженерно-строительный институт, факультет экономики и управления, студент 3 курса), Вениамин Никитин и Ильхомбек Обиджонов. После небольшого перерыва сборная продолжит подготовку к другим престижным соревнованиям.