Ayrim talaba-oʻquvchilar uchun toʻlov-kontrakt mablagʻlarini toʻlash muddati 10-aprelga qadar uzaytirildi
Davlat komissiyasining tegishli bayoni bilan 2023/2024-oʻquv yilida oliy va professional taʼlim muassasalarining ayrim talaba-oʻquvchilariga bazaviy/tabaqalashtirilgan toʻlov-kontraktning bir yillik oʻqitish qiymatidan kamida 50 foizi miqdoridagi toʻlovlarni amalga oshirish hamda talabalar safiga qabul qilishni rasmiylashtirishning soʻnggi muddati joriy yilning 10-apreliga qadar etib belgilandi.
Ushbu uzaytirish quyidagilarga taalluqli:
oliy taʼlim muassasalariga toʻlov-kontrakt asosida oʻqishga tavsiya etilgan (OTM rahbarining farmoyishi asosida oʻqishga qatnashishga ruxsat etilgan, fanlarni oʻzlashtirgan lekin, shartnoma tuzib, toʻlovlarni belgilangan muddatlardan kechikib amalga oshirgan va bugungi kungacha talabalikka qabul qilish boʻyicha buyruq rasmiylashtirilmagan) abituriyentlar;
xorijiy va nodavlat oliy taʼlim muassasalardan oʻqishini koʻchirayotgan, koʻchirib tiklayotgan va qayta tiklayotgan talabalar;
professional taʼlim muassasalari (kollej, texnikum)ga toʻlov-kontrakt asosida oʻquvchilikka tavsiya etilgan abituriyentlar.
Eslatma: amaldagi tartibga koʻra, ikkinchi va undan yuqori bosqich talabalar kontraktini toʻlash muddati OTM rahbari tomonidan uzaytirilishi mumkin.

The deadline for payment of contract funds for some students has been extended until April 10
According to the relevant statement of the State Commission, the deadline for making payments of at least 50 percent of the basic/differentiated fee-contract for one year of tuition to some students of higher and professional educational institutions in the 2023/2024 academic year and formalizing admission to the ranks of students is April 10 of this year. up to
This extension applies to:
• applicants who are recommended to study in higher education institutions on the basis of a fee-contract (permitted to study based on the order of the head of the higher educational institution, who have mastered the subjects, but have signed a contract and made payments late than the specified terms, and until today the order for admission to studentship has not been formalized);
• students transferring, transferring and resuming their studies from foreign and non-state higher education institutions;
• applicants recommended to study at professional educational institutions (college, technical school) on a fee-contract basis.
Note: according to the current regulations, the term of payment of the student contract of the second and higher levels can be extended by the head of the HEI.