Yoshlar masalalari mas'ullari bilan yig‘ilish-seminar o‘tkazildi
Yoshlar masalalari va ma'naviy-ma'rifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektor Odijon Jakbarov hamda o‘quv ishlari bo‘yicha prorektor Qahramon Inoyatov tomonidan dekan o‘rinbosarlari hamda tyutorlar uchun yig‘ilish-seminar tashkil etildi.
Seminarda talabalarning bo‘sh vaqtini mazmunli tashkil etish,  o‘zlashtirishi past bo‘lgan talabalarga amaliy yordam ko‘rsatish hamda 2024 yil davomida amalga oshirilishi rejalashtirilgan tadbirlar muhokama qilindi.
Yig‘ilish-seminarda mavjud muammolar yuzasidan dekan o‘rinbosarlari va tyutorlar tomonidan berilgan  savollarga rahbariyat tomonidan tegishli javoblar berildi.
Shuningdek, faoliyat davomida paydo bo‘lishi mumkin bo‘lgan muammolarni tahlil qilish va yechimlarini izlash yuzasidan muntazam muhokamalar o‘tkazish bo‘yicha kelishib olindi.

A meeting-seminar was held with youth affairs officials
A meeting-seminar for deputy deans and tutors was organized by the first vice-rector for youth issues and spiritual and educational affairs Odijon Jakbarov and the vice-rector for educational affairs Kahramon Inoyatov.
The seminar discussed meaningful organization of students' free time, providing practical assistance to students with low mastery, and activities planned for 2024.
At the meeting-seminar, questions raised by deputy deans and tutors regarding existing problems were answered by the management.
It was also agreed to hold regular discussions to analyze and find solutions to problems that may arise during the activity.