Yoshlar masalalari mas'ullari bilan yig‘ilish-seminar o‘tkazildi
Yoshlar masalalari va ma'naviy-ma'rifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektor Odijon Jakbarov hamda o‘quv ishlari bo‘yicha prorektor Qahramon Inoyatov tomonidan dekan o‘rinbosarlari hamda tyutorlar uchun yig‘ilish-seminar tashkil etildi.
Seminarda talabalarning bo‘sh vaqtini mazmunli tashkil etish,  o‘zlashtirishi past bo‘lgan talabalarga amaliy yordam ko‘rsatish hamda 2024 yil davomida amalga oshirilishi rejalashtirilgan tadbirlar muhokama qilindi.
Yig‘ilish-seminarda mavjud muammolar yuzasidan dekan o‘rinbosarlari va tyutorlar tomonidan berilgan  savollarga rahbariyat tomonidan tegishli javoblar berildi.
Shuningdek, faoliyat davomida paydo bo‘lishi mumkin bo‘lgan muammolarni tahlil qilish va yechimlarini izlash yuzasidan muntazam muhokamalar o‘tkazish bo‘yicha kelishib olindi.

Состоялась встреча-семинар с чиновниками по делам молодежи
Встречу-семинар для заместителей декана и воспитателей организовали первый проректор по делам молодежи и духовно-воспитательной работе Одиджон Джакбаров и проректор по воспитательной работе Кахрамон Иноятов.
На семинаре обсуждались вопросы рациональной организации свободного времени студентов, оказания практической помощи студентам с низкой успеваемостью, а также мероприятия, запланированные на 2024 год.
На встрече-семинаре руководство ответило на вопросы заместителей декана и преподавателей по существующим проблемам.
Также было решено проводить регулярные обсуждения для анализа и поиска решений проблем, которые могут возникнуть в ходе деятельности.