Xorijiy va nodavlat OTMlardan o‘qishni ko‘chirish bo‘yicha test sinovlari 16 avgust kuni o‘tkaziladi
Talabalar o‘qishini xorijiy davlatlardagi OTMlardan, shuningdek O‘zbekistondagi xorijiy va nodavlat OTMlardan davlat OTMlariga ko‘chirish bo‘yicha test sinovlari 16 avgust kuni, kasbiy (ijodiy) imtihonlar OTMlar tomonidan belgilangan vaqtda o‘tkaziladi.
Imtihon sanasi har bir OTM rasmiy veb-sayti va ijtimoiy tarmoqlarida e'lon qilinadi.Test sinovlari ikki smenada tashkil etilib:
1-smenada 08:00 dan 11:00 ga qadar;
2-smenada 15:00 dan 18:00 ga qadar bo‘lib o‘tadi.
Test sinovlari 2 ta mutaxassislik va 3 ta majburiy fan bo‘yicha o‘tkaziladi hamda talabgorlarga mutaxassislik fanlarida 30 tadan, majburiy fanlarda 10 tadan jami 90 ta test topshirig‘i va ularni ishlash uchun 3 soat vaqt beriladi.
Talabgorlar imtihonlarda ishtirok etish uchun ruxsatnomani vazirlik huzuridagi Bilimni baholash agentligining my.uzbmb.uz saytidan olishlari mumkin.
Imtihon o‘tkaziladigan binoga belgilangan vaqtdan kamida 1 soat oldin pasport (ID-karta) va ruxsatnoma bilan kelishlari lozim.

Тесты на перевод обучения из зарубежных и негосударственных вузов пройдут 16 августа
Зачеты для перевода студентов из вузов зарубежных стран, а также из зарубежных и негосударственных вузов Узбекистана в государственные вузы пройдут 16 августа, профессиональные (творческие) экзамены будут проводиться в сроки, установленные вузами.
Дата проведения экзамена объявляется на официальном сайте и в социальных сетях каждого вуза.Проверки организуются в две смены:
1-смена с 08:00 до 11:00;
Она будет проходить во 2 смену с 15:00 до 18:00.
Зачеты будут проводиться по 2 специальностям и 3 обязательным предметам, всего абитуриентам будет дано 90 тестовых заданий, 30 по специальностям и 10 по обязательным предметам, и 3 часа на работу над ними.
Получить разрешение на участие в экзаменах абитуриенты могут на сайте Агентства по оценке знаний при Министерстве my.uzbmb.uz.
Они должны прийти в здание, где будет проходить экзамен, не менее чем за 1 час до назначенного времени с паспортом (ID-картой) и разрешением.