Xorijiy va nodavlat OTMlardan o‘qishni ko‘chirish bo‘yicha test sinovlari 16 avgust kuni o‘tkaziladi
Talabalar o‘qishini xorijiy davlatlardagi OTMlardan, shuningdek O‘zbekistondagi xorijiy va nodavlat OTMlardan davlat OTMlariga ko‘chirish bo‘yicha test sinovlari 16 avgust kuni, kasbiy (ijodiy) imtihonlar OTMlar tomonidan belgilangan vaqtda o‘tkaziladi.
Imtihon sanasi har bir OTM rasmiy veb-sayti va ijtimoiy tarmoqlarida e'lon qilinadi.Test sinovlari ikki smenada tashkil etilib:
1-smenada 08:00 dan 11:00 ga qadar;
2-smenada 15:00 dan 18:00 ga qadar bo‘lib o‘tadi.
Test sinovlari 2 ta mutaxassislik va 3 ta majburiy fan bo‘yicha o‘tkaziladi hamda talabgorlarga mutaxassislik fanlarida 30 tadan, majburiy fanlarda 10 tadan jami 90 ta test topshirig‘i va ularni ishlash uchun 3 soat vaqt beriladi.
Talabgorlar imtihonlarda ishtirok etish uchun ruxsatnomani vazirlik huzuridagi Bilimni baholash agentligining my.uzbmb.uz saytidan olishlari mumkin.
Imtihon o‘tkaziladigan binoga belgilangan vaqtdan kamida 1 soat oldin pasport (ID-karta) va ruxsatnoma bilan kelishlari lozim.

Tests for transferring studies from foreign and non-state HEIs will be held on August 16
Tests for transfer of students' studies from HEIs in foreign countries, as well as from foreign and non-governmental HEIs in Uzbekistan to state HEIs will be held on August 16, professional (creative) exams will be held at the time specified by HEIs.
The date of the exam is announced on the official website and social networks of each higher education institution. Tests are organized in two shifts:
1-shift from 08:00 to 11:00;
It will take place in the 2nd shift from 15:00 to 18:00.
Tests will be held in 2 specialties and 3 compulsory subjects, and applicants will be given a total of 90 test tasks, 30 in specialty subjects and 10 in compulsory subjects, and 3 hours to work on them.
Applicants can get a permit to participate in the exams from the website of the Ministry's Knowledge Assessment Agency my.uzbmb.uz.
They should come to the building where the exam will be held at least 1 hour before the scheduled time with passport (ID card) and permission.