“Xalqchil davlat xizmatiga ochiq yo‘l”
Davlat xizmatini rivojlantirish agentligi Namangan viloyati filiali tashabbusi bilan yoshlarning ijtimoiy-iqtisodiy muammolarini hal etishda "Namangan shahar" tajribasini amalga oshirish bo‘yicha Respublika ishchi guruhi bilan hamkorlikda “Xalqchil davlat xizmatiga ochiq yo‘l” mavzusida Namangan muhandislik-qurilish instituti bitiruvchi talabalari bilan ochiq muloqot tashkil etildi.
Prezident Administratsiyasi mas'ul xodimi Asilbek Murtazaev, Oliy ta'lim vazirining o‘rinbosari Yusufjon Absoatov, O‘zbekiston yozuvchilar uyushmasi raisi o‘rinbosari, shoir Botirjon Ergashev talabalarga tahsil davrlari, izlanishlari va mehnat faoliyati haqida so‘zlab berdi. Shu bilan birga, maqsadga erishish mezonlari, qaror qabul qilishdagi muhim jihatlar xususida mushohada va mulohazalar bildirildi.
Ochiq muloqot davomida talabalar tomonidan yoshlar to‘g‘ri qaror qabul qilishda nimalarga ahamiyat berish zarurligi, transport logistikasi bo‘yicha adabiyotlar eskirganligini hisobga olib zamonaviy yangi adabiyotlarni chop etishga ehtiyoj mavjudligi, talabalar uchun imtiyozli internet trafiklarini joriy etish, davlat va xususiy oliy ta'lim muassasalarida ta'lim sifati bo‘yicha berilgan savollarga mehmonlar tomonidan javob berildi. Ularning taklif va tashabbuslari tinglandi, muammolariga yechim izlandi.

"Open Road to Public Service"
At the initiative of the branch of the Civil Service Development Agency of Namangan region, in cooperation with the Republican working group on the implementation of the experience of the "City of Namangan" in solving the socio-economic problems of youth, on the topic "Open road to the civil service" with graduate students of the Namangan Engineering-Construction Institute. Communication established.
Employee of the Presidential Administration Asilbek Murtazaev, Deputy Minister of Higher Education Yusufjon Absoatov, Deputy Chairman of the Union of Writers of Uzbekistan Botirjon Ergashev told the students about their studies, scientific work and work. At the same time, remarks and comments were made regarding the criteria for achieving the goal, important aspects of decision-making.
In the course of an open dialogue, the students asked what the youth should pay attention to when making the right decision, the need to publish modern new literature, taking into account the fact that the literature on transport logistics is outdated, the introduction of preferential Internet traffic for students, public and private higher education. the quality of education in universities was answered by the guests. They listened to their proposals and initiatives, looked for ways to solve their problems.