Yoshlarning salohiyati, iste’dodi va tashabbuslarini to‘laqonli ro‘yobga chiqarish maqsadida “Besh tashabbus olimpiadasi” doirasida
2024 yil 1 martdan boshlab mahalla, ta’lim muassasalari, korxona va tashkilotlar tizimida mukofot jamg‘armasi 600 million so‘m miqdorida xorijiy tillar (“Ibrat farzandlari”) bo‘yicha tanlovlar, kibersport musobaqalari va “Zakovat” intellektual o‘yinlari yuqori saviyada tashkil etilsin.
“O‘zbekiston – 2030” strategiyasini “Yoshlar va biznesni qo‘llab-quvvatlash yili”da amalga oshirishga oid davlat dasturi to‘g‘risida Prezident farmoni

In order to fully realize the potential, talent and initiatives of young people, within the framework of the "Olympiad of Five Initiatives"
Starting from March 1, 2024, in the system of neighborhood, educational institutions, enterprises and organizations, the prize fund in the amount of 600 million soums will be awarded for foreign language competitions ("Children of Ibrat"), cyber sports competitions and intellectual games "Zakovat" be organized at the level.
Presidential decree on the state program for the implementation of the "Uzbekistan-2030" strategy in the "Year of supporting youth and business"