“Yuksalish” umummilliy harakati Ijtimoiy va iqtisodiy tashabbuslar instituti bilan hamkorlikda 2019 yildan buyon O‘zbekistonning 40 yoshgacha bo‘lgan istiqbolli yosh rahbar kadrlari reytingini e'lon qilib kelmoqda.
O‘tgan vaqt mobaynida reytingga 100 nafarga yaqin davlat xizmatchisi kiritildi. E'tiborlisi, ularning 15 foizi vazir va vazir o‘rinbosari lavozimiga ko‘tarildi, kamida 10 foizi Prezident Administratsiyasida mas'ul lavozimlarda faoliyat yuritmoqda, 50 foizga yaqini mansab pillapoyalarida sezilarli o‘sishga erishgan.
Bu yilgi reytingning farqli jihati shundaki, rahbarlar ro‘yxatiga nafaqat davlat xizmatchilari, balki nodavlat sektor vakillari ham kiritildi.

The annual Top-40 ranking of young leaders has been updated
Since 2019, the national movement "Rise" in cooperation with the Institute of Social and Economic Initiatives has been publishing the rating of promising young leaders of Uzbekistan under the age of 40.
During the past period, about 100 civil servants were included in the rating. It is noteworthy that 15% of them were promoted to the position of minister and deputy minister, at least 10% are working in responsible positions in the Presidential Administration, and about 50% have achieved significant growth in career ladders.
A different aspect of this year's rating is that not only civil servants, but also representatives of the non-state sector were included in the list of leaders.