“Yil ayoli” ko‘rik-tanlovi g‘olibi e'tirof etildi
“Milliy tiklanish” demokratik partiyasi viloyat kengashi raisi, “Yoshlar ziyo maskani” kutubxonasi direktori Dilnoza Azizova “Yil ayoli” ko‘rik-tanlovining respublika bosqichida "Yilning eng faol ma'naviy-ma'rifiy targ‘ibotchisi" nominasiyasi bo‘yicha g‘olib deb topilgandi.
Institutda bugun bo‘lib o‘tgan Respublika Ma'naviyat va ma'rifat kengashining kengaytirilgan yig‘ilishida belgilangan vazifalar muhokamasiga bag‘ishlangan tadbirda ushbu yuksak natija munosib e'tirof etildi.
Rektor institutning yaqin hamkorlaridan bo‘lgan Dilnoza Azizovani jamoa nomidan qutlab, bunday yutuqlar bardavom bo‘lishiga tilak bildirdi.

Была признана победительница конкурса «Женщина года»
Дильноза Азизова, председатель областного совета демократической партии «Национальное возрождение», директор библиотеки «Ёшлар зиё маскани», победила в номинации «Самый активный духовно-просветительский пропагандист года» на республиканском этапе конкурса. Конкурс «Женщина года» оказался разграблен.
Этот высокий результат получил должное признание на мероприятии, посвященном обсуждению задач, поставленных на расширенном заседании Республиканского совета духовности и просвещения, состоявшемся сегодня в институте.
Ректор от имени коллектива поприветствовал Дильнозу Азизову, одного из близких партнеров института, и пожелал продолжения таких достижений.