Yangi vazir jamoaga tanishtirildi
Oliy va o‘rta maxsus ta'lim vazirligida Prezidentning yoshlar, fan, ta'lim, sog‘liqni saqlash, madaniyat va sport masalalari bo‘yicha maslahatchisi Odil Abdurahmanov boshchiligida yig‘ilish o‘tkazildi.
Unda Abdurahmonov Ibrohim Yo‘lchievich yangi lavozimda jamoaga tanishtirildi.
Prezident maslahatchisi yangi vazirni qutlab, davlat rahbari tomonidan 2023 yilda tizim oldiga katta vazifalar qo‘yilgani, jumladan ta'lim sifatini oshirish va bu orqali ta'lim maskanlari ilmiy salohiyatini ko‘tarish, yuqori bilimli kadrlar tayyorlash, umuman tizimga zamonaviy yondashuvlarni olib kirish borasida katta mas'uliyat yuklatilganini ta'kidladi.
Vazir Ibrohim Abdurahmonov Prezident tomonidan bildirilgan ishonchni oqlashi, yoshlarning oliy ta'lim muassasalarida sifatli ta'lim olishlari yo‘lida bilim va tajribasini ishga solishi, yangi jamoa bilan vazifalarni sidqidildan, hamjihatlikda bajarishini qayd etdi.

Коллективу представили нового министра
В Министерстве высшего и среднего специального образования состоялось совещание под руководством советника Президента по вопросам молодежи, науки, образования, здравоохранения, культуры и спорта Одиля Абдурахманова.
В нем Абдурахманов Ибрагим Юлчиевич был представлен коллективу в новой должности.
Советник президента приветствовал нового министра и сообщил, что глава государства поставил перед системой на 2023 год большие задачи, среди которых повышение качества образования и тем самым повышение научного потенциала учебных заведений, подготовка высокообразованных кадров, внедрение современных подходов в системы в целом, отметил, что на нее возложена большая ответственность.
Министр Ибрагим Абдурахманов отметил, что оправдает оказанное Президентом доверие, использует свои знания и опыт для получения качественного образования молодежи в высших учебных заведениях, добросовестно и слаженно выполнит поставленные задачи с новым коллективом.