Yangi vazir jamoaga tanishtirildi
Oliy va o‘rta maxsus ta'lim vazirligida Prezidentning yoshlar, fan, ta'lim, sog‘liqni saqlash, madaniyat va sport masalalari bo‘yicha maslahatchisi Odil Abdurahmanov boshchiligida yig‘ilish o‘tkazildi.
Unda Abdurahmonov Ibrohim Yo‘lchievich yangi lavozimda jamoaga tanishtirildi.
Prezident maslahatchisi yangi vazirni qutlab, davlat rahbari tomonidan 2023 yilda tizim oldiga katta vazifalar qo‘yilgani, jumladan ta'lim sifatini oshirish va bu orqali ta'lim maskanlari ilmiy salohiyatini ko‘tarish, yuqori bilimli kadrlar tayyorlash, umuman tizimga zamonaviy yondashuvlarni olib kirish borasida katta mas'uliyat yuklatilganini ta'kidladi.
Vazir Ibrohim Abdurahmonov Prezident tomonidan bildirilgan ishonchni oqlashi, yoshlarning oliy ta'lim muassasalarida sifatli ta'lim olishlari yo‘lida bilim va tajribasini ishga solishi, yangi jamoa bilan vazifalarni sidqidildan, hamjihatlikda bajarishini qayd etdi.

The team was introduced to the new minister
A meeting was held at the Ministry of Higher and Secondary Specialized Education under the leadership of Presidential Adviser on Youth, Science, Education, Health, Culture and Sports Odil Abdurakhmanov.
In it, Abdurakhmanov Ibragim Yulchievich was introduced to the team in a new position.
The presidential adviser welcomed the new minister and said that the head of state set big tasks for the system for 2023, including improving the quality of education and thereby increasing the scientific potential of educational institutions, training highly educated personnel, introducing modern approaches to systems as a whole, noted that she has a great responsibility.
Minister Ibrahim Abdurakhmanov noted that he would justify the trust placed by the President, use his knowledge and experience to obtain a quality education for young people in higher educational institutions, conscientiously and harmoniously fulfill the tasks set with the new team.