«Yangi O‘zbekiston yoshlari, birlashaylik!» shiori ostida yoshlar festivali bo‘lib o‘tdi
Yangi Namangan tumanidagi chaqiriluvchilarni harbiy-texnika mutaxassisliklari bo‘yicha tayyorlash markazida «Yangi O‘zbekiston yoshlari, birlashaylik!» shiori ostida yoshlar festivali bo‘lib o‘tdi.
Festival' davomida “Besh tashabbus” olimpiadasi, tumandagi korxona va tadbirkorlar tomonidan tayyorlangan mahsulotlar ko‘rgazmasi, mehnat yarmarkasi, “Zakovat” turniri, shaxmat-shashka, futbol va tennis musobaqalari, gimnastikachilar va o‘zbek jang san'ati ustalari chiqishlari kabi rang-barang tadbirlar o‘tkazildi.
Yangi Namangan tumani hokimi Jobir Abdullaev va sektor rahbarlari festivalda qiziqarli viktorina, ishlanma va loyihalari bilan qatnashgan Namangan muhandislik-qurilish instituti  stendiga alohida e'tibor qaratdi. Tuman rahbari o‘zi tahsil olgan oliy o‘quv yurti va bu yerdagi ustozlari haqida iliq fikrlarini bildirdi.

A youth festival was held under the motto "Youth of new Uzbekistan, let's unite!"
A youth festival was held at the training center for recruits in military-technical specialties in the Novo-Namangan region under the motto "Youth of new Uzbekistan, let's unite!"
Within the framework of the festival, the Five Initiatives Olympiad, an exhibition of products prepared by enterprises and entrepreneurs of the region, a labor fair, the Zakovat tournament, chess and checkers, football and tennis competitions, performances by gymnasts and masters of Uzbek martial arts - various events were held.
Akim of the Novo-Namangan region Jobir Abdullayev and sector leaders paid special attention to the stand of the Namangan Civil Engineering Institute, which took part in the festival with interesting quizzes, developments and projects. The head of the district expressed warm thoughts about the higher educational institution where he studied and its teachers.