«Yangi O‘zbekiston yoshlari, birlashaylik!» shiori ostida yoshlar festivali bo‘lib o‘tdi
Yangi Namangan tumanidagi chaqiriluvchilarni harbiy-texnika mutaxassisliklari bo‘yicha tayyorlash markazida «Yangi O‘zbekiston yoshlari, birlashaylik!» shiori ostida yoshlar festivali bo‘lib o‘tdi.
Festival' davomida “Besh tashabbus” olimpiadasi, tumandagi korxona va tadbirkorlar tomonidan tayyorlangan mahsulotlar ko‘rgazmasi, mehnat yarmarkasi, “Zakovat” turniri, shaxmat-shashka, futbol va tennis musobaqalari, gimnastikachilar va o‘zbek jang san'ati ustalari chiqishlari kabi rang-barang tadbirlar o‘tkazildi.
Yangi Namangan tumani hokimi Jobir Abdullaev va sektor rahbarlari festivalda qiziqarli viktorina, ishlanma va loyihalari bilan qatnashgan Namangan muhandislik-qurilish instituti  stendiga alohida e'tibor qaratdi. Tuman rahbari o‘zi tahsil olgan oliy o‘quv yurti va bu yerdagi ustozlari haqida iliq fikrlarini bildirdi.

Прошел молодежный фестиваль под девизом «Молодежь нового Узбекистана, давайте объединяться!»
В центре подготовки призывников по военно-техническим специальностям в Ново-Наманганском районе прошел молодежный фестиваль под девизом «Молодежь нового Узбекистана, давайте объединяться!»
В рамках фестиваля проводится олимпиада «Пять инициатив», выставка продукции, подготовленной предприятиями и предпринимателями района, ярмарка труда, турнир «Заковат», соревнования по шахматам и шашкам, футболу и теннису, выступления гимнастов и мастеров узбекских боевых искусств – проведены различные мероприятия.
Аким Ново-Наманганского района Джобир Абдуллаев и руководители секторов уделили особое внимание стенду Наманганского инженерно-строительного института, который принял участие в фестивале с интересными викторинами, разработками и проектами. Глава района высказал теплые мысли о высшем учебном заведении, в котором он учился, и его преподавателях.