«Texnik tizimlarda axborot texnologiyalari» kafedrasi mudiri, Xalq deputatlari Namangan shahar Kengashi deputati Anvarjon Isomiddinov tashabbusi bilan O‘zLiDeP Namangan viloyat Kengashi vakillari bilan hamkorlikda «Yangi avlod kadrlari zaxirasi» loyixasi doirasida tadbir o‘tkazildi.
Namangan muhandislik-qurilish institutida talabalar ishtirokida o‘tkazilgan mazkur tadbirda Liberal-demokratik partiya tashkil topganligining 20 yilligi, o‘tgan davr mobaynida partiya tomonidan ishlar, erishilgan natijalar, elektorat manfaatlariga oid qonun va qarorlar qabul qilinishida keng jamoatchilik, xususan yoshlarning ishtiroki, shuningdek, yosh kadrlar zaxirasini shakllantirilishi va buning ahamiyati haqida tushunchalar berildi.
Xususan, talaba-yoshlarning huquqiy savodxonligini oshirish, siyosiy madaniyatini yuksaltirish, yoshlarning ijtimoiy faolligi va ularning tashabbuslarini qo‘llab-quvvatlash bo‘yicha amalga oshirilishi mumkin bo‘lgan loyihalar va mavjud imkoniyatlar xususuda to‘xtalib o‘tildi.

Мероприятие в рамках проекта «Кадровый резерв нового поколения»
По инициативе Анварджона Исомиддинова, заведующего отделом «Информационные технологии в технических системах», депутата Наманганского городского Совета народных депутатов, при сотрудничестве с представителями Наманганского областного совета УзЛиДеП проведено мероприятие в рамках проект «Кадровый резерв нового поколения».
В Наманганском инженерно-строительном институте на этом мероприятии с участием студентов состоялось 20-летие создания Либерально-демократической партии, были даны понимания о формировании резерва молодых кадров и его значении.
В частности, речь шла о проектах и имеющихся возможностях по повышению правовой грамотности студентов и молодежи, повышению их политической культуры, социальной активности молодежи и поддержке их инициатив.