Xitoy oliy ta’lim muassasalari bilan hamkorlik — institut uchun ustuvor yo‘nalish
Bugungi kunda Xitoy Xalq Respublikasi dunyoda ilm-fan va texnologiyalar borasida yetakchi mavqeni egallab kelmoqda. Shu bois mamlakatimiz oliy o‘quv yurtlari, jumladan, Namangan muhandislik-qurilish institutida ushbu davlat ta’lim muassasalari bilan hamkorlik masalalariga alohida e’tibor qaratib kelmoqda.
Institutning Xitoy oliy o‘quv yurtlari bilan aloqalari yillar mobaynida shakllanib kelgan. Jumladan, hozirga qadar 8 nafar professor-o‘qituvchi “El-yurt umidi” jamg‘armasi orqali Xitoyning nufuzli universitetlarida ta’lim oldi. 5 nafar professor-o‘qituvchi esa, mazkur davlat oliy ta’lim muassasalari tomonidan e’lon qilingan 10 oylik malaka oshirish kurslarida ishtirok etib qaytdi.

Cooperation with Chinese higher education institutions is a priority for the institute
Today, the People's Republic of China occupies a leading position in the world in terms of science and technology. That is why higher education institutions of our country, including the Namangan Engineering-Construction Institute, have been paying special attention to issues of cooperation with these state educational institutions.
The institute's relations with Chinese higher education institutions have been formed over the years. In particular, until now, 8 professors-teachers have received education at prestigious Chinese universities through the "Hope of El-Yurt" fund. 5 professors-teachers returned after participating in 10-month training courses announced by these state higher education institutions.