Viloyat hokimining oʻrinbosari NamMQI talabalar turar-joyi qurilishi bilan tanishdi
Viloyat hokimining oʻrinbosari Gʻulomjon Murodxoʻjayev Namangan muhandislik-qurilish institutining Islom Karimov koʻchasidagi yangi talabalar turar-joyi qurilishi bilan tanishdi.
Tanishish jarayonida hokim oʻrinbosariga institut rektori, prorektorlar, qurilish mutasaddilari hamrohlik qildi.
Gʻulomjon Murodxoʻjayev ular bilan muloqotda boʻlib, qurilish jarayonini jadallashtirish, sifatiga eʼtibor qaratish, talabalarga qulaylik yaratish boʻyicha taklif va tavsiyalar berdi.
Maʼlumot uchun, davlat-xususiy sheriklik asosida qurilayotgan 1000 oʻrinli mazkur binoning hozirda 7-qavati barpo etilmoqda. Turar-joy jami 12 qavat boʻlishi rejalashtirilgan.

The deputy governor of the region got acquainted with the construction of NamECI student residence
The deputy governor of the region, Gulomjon Murodkhojayev, got acquainted with the construction of a new student residence of the Namangan Engineering-Construction Institute on Islam Karimov Street.
During the meeting, the deputy governor was accompanied by the institute's rector, vice-rectors, and construction officials.
Ghulomjon Murodkhojayev communicated with them and gave suggestions and recommendations on speeding up the construction process, focusing on quality, and creating comfort for students.
For information, the 7th floor of this 1,000-bed building, which is being built on the basis of public-private partnership, is currently under construction. It is planned to have a total of 12 floors.