Viloyat hokimi NamMQI talabalar turar-joyi qurilishi bilan tanishdi
Namangan muhandislik-qurilish institutining Islom Karimov ko‘chasidagi talabalar turar-joyi hududida davlat-xususiy sheriklik asosida 12 qavatli, umumiy loyiha qiymati 86 mlrd 300 mln so‘m bo‘lgan 1000 o‘rinli yangi talabalar turar-joyi binosi qurilmoqda.
Viloyat hokimi Shavkatjon Abdurazzaqov bugun ushbu turar-joy binosidagi qurilish ishlarini ko‘zdan kechirdi. Ishlar jadal kechishini tilab, o‘zbekona udumlarga muvofiq duo-fotiha qilindi.
“Nifrit impeks” MChJ tomonidan mazkur bino qurilishi 2023-yil oxiriga qadar yakunlanib, foydalanishga topshirilishi rejalashtirilgan.
Ma'lumot uchun, institut tasarrufida hozirgi kunda 2 ta talabalar turar joyi mavjud bo‘lib, ularning umumiy sig‘imi 800 o‘rinni tashkil etadi.

Губернатор провинции ознакомился со строительством студенческого общежития НамИСИ
На территории студенческого общежития Наманганского инженерно-строительного института по улице Ислама Каримова на основе государственно-частного партнерства строится новый 12-этажный студенческий жилой дом общей проектной стоимостью 86 миллиардов 300 миллионов сумов.
Аким области Шавкатжон Абдураззаков сегодня ознакомился с ходом строительных работ в этом жилом доме. Они желали, чтобы дело пошло быстрее, и молились по узбекской традиции.
Строительство этого здания ООО «Нифрит Импекс» планируется завершить и сдать в эксплуатацию к концу 2023 года.
Для информации, в настоящее время в институте имеется 2 студенческих общежития общей вместимостью 800 мест.