Viloyat hokimi NamMQI talabalar turar-joyi qurilishi bilan tanishdi
Namangan muhandislik-qurilish institutining Islom Karimov ko‘chasidagi talabalar turar-joyi hududida davlat-xususiy sheriklik asosida 12 qavatli, umumiy loyiha qiymati 86 mlrd 300 mln so‘m bo‘lgan 1000 o‘rinli yangi talabalar turar-joyi binosi qurilmoqda.
Viloyat hokimi Shavkatjon Abdurazzaqov bugun ushbu turar-joy binosidagi qurilish ishlarini ko‘zdan kechirdi. Ishlar jadal kechishini tilab, o‘zbekona udumlarga muvofiq duo-fotiha qilindi.
“Nifrit impeks” MChJ tomonidan mazkur bino qurilishi 2023-yil oxiriga qadar yakunlanib, foydalanishga topshirilishi rejalashtirilgan.
Ma'lumot uchun, institut tasarrufida hozirgi kunda 2 ta talabalar turar joyi mavjud bo‘lib, ularning umumiy sig‘imi 800 o‘rinni tashkil etadi.

The governor of the province got acquainted with the construction of NamECI student residence
A new 12-story student residential building with a total project cost of 86 billion 300 million soums is being built on the territory of the student residence of the Namangan Engineering-Construction Institute on Islam Karimov Street on the basis of public-private partnership.
Governor of the region Shavkatjon Abdurazzakov inspected the construction works in this residential building today. They wished that things would speed up and prayed according to Uzbek tradition.
The construction of this building by "Nifrit Impex" LLC is planned to be completed and commissioned by the end of 2023.
For information, the institute currently has 2 student residences with a total capacity of 800 places.