Vazir maslahatchisi boshchligidagi OAV vakillari institut faoliyati bilan tanishdi
Oliy ta'lim, fan va innovasiyalar vaziri matbuot kotibi – vazirning axborot siyosati masalalari bo‘yicha maslahatchisi Nazokat Abduqunduzova boshchiligidagi OAV vakillari Farg‘ona vodiysi bo‘ylab press-tur doirasida Namangan muhandislik-qurilish institutida bo‘ldi.
Mehmonlar institut rektori Sharifjon Ergashev hamrohligida oliy o‘quv yurti bilan, xususan, talabalarni turar-joy bilan ta'minlash shtabi va qabul komissiyasi faoliyati bilan tanishdi.
Institut media markazida yaratilgan sharoitlar, oliy o‘quv yurtiga kirish qismida tashkil etilgan O‘zbekiston respublikasi san'at arbobi Ortiqali Qozoqov suratlari galereyasi mehmonlarda katta qiziqish uyg‘otdi.
Shundan so‘ng press-tur ishtirokchilari institutning foydalanishga topshirilgan va hozirda barpo etilayotgan talabalar turar-joylariga yo‘l oldi.

Представители СМИ во главе с советником министра ознакомились с деятельностью института
Представители СМИ во главе с пресс-секретарем министра высшего образования, науки и инноваций - советником министра по вопросам информационной политики Назокат Абдукундузовой посетили Наманганский инженерно-строительный институт в рамках пресс-тура по Ферганской долине.
В сопровождении ректора института Шарифжона Эргашева гости ознакомились с высшим учебным заведением, в частности, с деятельностью коллектива студенческого общежития и приемной комиссии.
Большой интерес у гостей вызвала обстановка, созданная в медиацентре института, галерея фотографий художника Республики Узбекистан Ортикали Казокова, установленная при входе в высшее учебное заведение.
После этого участники пресс-тура направились в студенческие общежития института, которые сданы в эксплуатацию и сейчас строятся.