Vazir maslahatchisi boshchligidagi OAV vakillari institut faoliyati bilan tanishdi
Oliy ta'lim, fan va innovasiyalar vaziri matbuot kotibi – vazirning axborot siyosati masalalari bo‘yicha maslahatchisi Nazokat Abduqunduzova boshchiligidagi OAV vakillari Farg‘ona vodiysi bo‘ylab press-tur doirasida Namangan muhandislik-qurilish institutida bo‘ldi.
Mehmonlar institut rektori Sharifjon Ergashev hamrohligida oliy o‘quv yurti bilan, xususan, talabalarni turar-joy bilan ta'minlash shtabi va qabul komissiyasi faoliyati bilan tanishdi.
Institut media markazida yaratilgan sharoitlar, oliy o‘quv yurtiga kirish qismida tashkil etilgan O‘zbekiston respublikasi san'at arbobi Ortiqali Qozoqov suratlari galereyasi mehmonlarda katta qiziqish uyg‘otdi.
Shundan so‘ng press-tur ishtirokchilari institutning foydalanishga topshirilgan va hozirda barpo etilayotgan talabalar turar-joylariga yo‘l oldi.

Media representatives led by the minister's adviser got acquainted with the activities of the institute
Media representatives led by Nazokat Abdukunduzova, the press secretary of the Minister of Higher Education, Science and Innovation - the minister's adviser on information policy issues, visited the Namangan Engineering and Construction Institute as part of a press tour of the Fergana Valley.
Accompanied by the rector of the institute, Sharifjon Ergashev, the guests got acquainted with the higher educational institution, in particular, with the activities of the student housing staff and the admissions committee.
The conditions created in the media center of the institute, the gallery of photos of the artist of the Republic of Uzbekistan Ortiqali Kazokov, established at the entrance to the higher educational institution, aroused great interest among the guests.
After that, the participants of the press tour went to the student residences of the institute, which were put into use and are currently being built.