To‘lov-kontrakt mablag‘larini to‘lash muddati 20 yanvarga qadar uzaytirildi
Davlat komissiyasining tegishli qaroriga muvofiq 2022/2023-o‘quv yilida oliy ta'lim muassasalarining bakalavriat ta'lim yo‘nalishlari, magistratura mutaxassisliklariga to‘lov-kontrakt jumladan, tabaqalashtirilgan to‘lov-kontrakt asosida talabalikka tavsiya etilgan abiturientlar, o‘qishi ko‘chirilgan (ko‘chirib tiklangan) va qayta tiklangan talabalar o‘qishi uchun to‘lov haqini o‘tkazish hamda talabalar safiga qabul qilishni rasmiylashtirishning so‘nggi muddati 2023 yilning 20 yanvari etib belgilandi.
Shuningdek, qaror bilan 2022 yil 10 dekabrdan keyin kontraktini to‘laganlarning to‘lovi ham inobatga olinadigan bo‘ldi.

According to the relevant decision of the State Commission, in the 2022/2023 academic year, applicants recommended for studying at higher educational institutions on the basis of undergraduate and graduate education, including on a fee-based contract basis, on the basis of a differentiated payment agreement, January 20, 2023 is the deadline for paying the cost teaching transferred (replaced) and reinstated students and registration of admission to the ranks of students.
Also, according to the decision, the payment of those who paid for the contract after December 10, 2022 will be taken into account.