“Taraqqiyot – bu jasoratli mehnat natijasidir!”
Muhtaram yurtboshimiz Sh.M.Mirziyoyevning Oliy majlisga va O‘zbekiston xalqiga murojaatlarini o‘rganish bo’yicha, joriy yil 22 dekabr kuni “Texnik tizimlarda axborot texnologiyalari” kafedrasi professor-o’qituvchilari ishtirokida seminar tashkil etildi.
Seminarda kafedra mudiri A.Isomiddinov 2020 yil 20 dekabr kuni davlatimiz rahbari tomonidan yo’llangan Murojaatnomaning mazmun-mohiyati, jumladan joriy yilda amalga oshirilgan ishlar va kelgusi yil uchun belgilangan muhim rejalarni o’zida aks ettirgan quyidagi 6 ta ustuvor yo’nalishlar va ularning har biriga alohida to’xtalib o’tdi:
1. Ixcham va samarali davlat boshqaruv tizimiga o’tish.
2. “Ijtimoiy davlat” tamoyili asosida hududlarni boshqaruv tizimini isloh etish.
3. Inson huquq va erkinliklari.
4. Ekologiya, atrof-muhit va suv.
5. Erkin bozor mexanizmlari.
6. Iqtisodiyot.
Murojaatnomani o’rganish bo’yicha tashkil etilgan mazkur seminar o’zaro faollik asosida erkin fikr, baxs-munozaralar va savol-javob tarzida samarali tashkil etildi.
A.Isomiddinov “INSONGA E’TIBOR VA SIFATLI TA’LIM YILI” deb nom olgan yangi 2023 yil bilan kafedra jamoasini tabriklab, ushbu yilda ta’lim sifati va samaradorlik ko’rsatkichlariga yanada ko’proq e’tibor qaratish lozimligi, kafedrada o’qitiladigan fanlarning barcha o’quv-me’yoriy hujjatlari zamon talablari asosida qayta ko’rib chiqilishi, fan dasturlarini tayyorlashda Universitet 3.0 modeli bosh mezon sifatida qaralishi lozimligini alohida ta’kidlab, ilm-fan, ta’lim tarbiya yo’lida sidqidildan, sadoqat bilan mehnat qilish barcha ustoz, muallim va murabbiylarning burchi ekanini e’tirof etdi. Zero, Prezidentimizning ta’birlari bilan aytganda “Taraqqiyot – bu jasoratli mehnat natijasidir!”

"Прогресс - это результат упорного труда!"
22 декабря т.г. был организован семинар с участием профессоров и преподавателей кафедры «Информационные технологии в технических системах» по изучению обращения нашего уважаемого Президента Ш.М.Мирзиёева к Олий Мажлису и народу Узбекистана .
На семинаре заведующий кафедрой Исомиддинов А. обсудил содержание Послания главы нашей страны от 20 декабря 2020 года, в том числе следующие 6 приоритетов, в которых отражена проделанная в текущем году работа и важные планы на следующий год, и каждый из них сосредоточился на одном:
1. Переход к компактной и эффективной системе государственного управления.
2. Реформирование системы территориального управления на основе принципа «социального государства».
3. Права и свободы человека.
4. Экология, окружающая среда и вода.
5. Механизмы свободного рынка.
6. Экономика.
Этот семинар, организованный для изучения петиции, был эффективно организован в форме свободного размышления, обсуждения и вопросов и ответов на основе совместной деятельности.
А. Исомиддинов поздравил коллектив кафедры с новым 2023 годом, который был назван «ГОДОМ ЧЕЛОВЕЧЕСКОЙ ЗАБОТЫ И КАЧЕСТВЕННОГО ОБРАЗОВАНИЯ», особо подчеркнув, что все учебные и нормативные документы изучаемых предметов должны быть пересмотрены с учетом требований времени, Модель Университета 3.0 следует рассматривать как главный критерий при подготовке научных программ, серьезно и верно на пути науки, образования. Он признал, что все учителя и тренеры обязаны работать с ним. Ведь, по словам Президента, "Прогресс - это результат упорного труда!"