Namangan muhandislik-qurilish instituti Yoshlar ittifoqi boshlang‘ich tashkiloti tashabbusi bilan talabalar turar-joyida «Yangi yil oqshomi» tadbiri o‘tkazildi.
Bayram tadbirini talabalar tomonidan ijro etilgan kuy-qo‘shiqlar, raqslar, qiziqarli o‘yinlar, g‘aroyib chiqishlar hamda go‘zal Qorqiz bezadi.
Yoshlar ittifoqi tomonidan joriy yil 14 noyabridan 14 dekabriga qadar «Ittifoq fest» tadbirlari o‘tkazilgan edi.
Shuningdek, bir oy davomida talabalar o‘rtasida turli mavzularda chellenjlar, videorolik, «Zakovat», «Munozara», «Kashf etamiz» tanlovlari, «Etakchi kubogi» sport musobaqalari va turli uchrashuvlar bo‘lib o‘tgandi.
Bayram yakunida mazkur tadbirlarda faol ishtirok etgan talabalar Yoshlar ittifoqi boshlang‘ich tashkiloti yetakchisi Diyorbek Soataliev tomonidan institut rahbariyatining tashakkurnomasi bilan taqdirlandi.

«Новогодняя ночь» в студенческом общежитии
По инициативе первичной организации Союза молодежи Наманганского инженерно-строительного института в студенческом общежитии было проведено мероприятие «Новогодняя ночь».
Праздничное мероприятие украсят песни в исполнении студентов, танцы, интересные игры, неординарные номера и прекрасная Белоснежка.
С 14 ноября по 14 декабря с.г. Союзом молодежи были организованы мероприятия «Union Fest».
Также в течение месяца среди студентов проводились челленджи, видеоклипы, конкурсы «Zakovat», «Munozara», «Kashf etamiz»  спортивные соревнования «Etakchi kubogi» и различные встречи.
В завершение праздника студенты, принявшие активное участие в данных мероприятиях, были награждены руководителем первичной организации Союза молодежи Диёрбеком Соаталиевым благодарственным письмом руководства института.