Talabalar turar-joyi hamisha nazoratda
Namangan muhandislik-qurilish instituti Yoshlar ittifoqi Boshlang‘ich tashkiloti yetakchisi Diyorbek Soataliev, Yoshlar masalalari va ma'naviy-ma'rifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektor yordamchisi Mirabbos Mehmonaliev hamda Iqtidorli talabalarning ilmiy-tadqiqot faoliyatini tashkil etish bo‘limi xodimi Ahmadjon Muxtorjonov tomonidan 3-sonli talabalar turar joyida istiqomat qilayotgan yoshlar holidan xabar olindi.
Tadbirkor Muxtorjon Mo‘ydinov va yotoqxona boshlig‘i Murodjon Turdiev bilan birgalikda talabalar uchun sharoitlarni yaratish maqsadida boshlangan yangi loyihalar ustida fikr almashildi.Talabalar bilan muloqotlar o‘tkazilib, mavjud muammo va kamchiliklar o‘z o‘rnida mutasaddilarga yetkazildi hamda bartaraf etish choralari ishlab chiqildi.
Eslatib o‘tamiz, davlat-xususiy sherikchilik tamoyili asosida barpo etilgan 3-sonli talabalar turar joyi 300 o‘rinli bo‘lib, yangi o‘quv yilidan faoliyatini boshlagan edi.

Студенческое общежитие всегда под наблюдением
Дёрбек Соталиев, лидер Союза молодежи Наманганского инженерно-строительного института, Мираббос Мехмоналиев, первый заместитель проректора по делам молодежи и духовно-просветительской работе, и Ахмаджон Мухторжанов, сотрудник отдела организации научных и научно-исследовательская деятельность талантливых студентов.Информация получена из положения молодых людей, проживающих в студенческом общежитии №3.
Совместно с предпринимателем Мухторджоном Мойдиновым и руководителем общежития Муроджоном Турдиевым состоялся обмен идеями о новых проектах, начатых в целях создания условий для студентов, проведены диалоги со студентами, доведены до сведения органов власти существующие проблемы и недостатки. и были разработаны меры по их устранению.
Напомним, студенческое общежитие №3, построенное по принципу государственно-частного партнерства, рассчитано на 300 мест и начало свою работу в новом учебном году.