Samarqandda O‘zbekiston-Turkiya ikkinchi ta'lim forumi o‘z ishini boshladi. Anjumanda NamMQI rektori ham ishtirok etmoqda
Forumni O‘zbekiston Respublikasi Prezident Administratsiyasining Ijtimoiy rivojlanish departamenti rahbari, Oliy ta'lim kengashi raisi Odil Abduraxmonov, Turkiya Oliy ta'lim kengashi raisi Erol O‘zvar va Turkiyaning O‘zbekistondagi elchisi Olgan Bekar ochib berdi.
Bugungi tadbirda Turkiya oliy ta'lim kengashi rahbariyati, 40 dan ortiq Turkiyaning nufuzli oliygohlari rektor va prorektorlari hamda 50 dan ortiq O‘zbekiston oliy ta'lim muassasalari rektorlari ishtirok etmoqda.

В Самарканде начал работу второй узбекско-турецкий образовательный форум. В конференции также принимает участие ректор НамИСИ.
Форум открыли заведующий отделом социального развития Администрации Президента Республики Узбекистан, председатель Совета высшего образования Одил Абдурахманов, председатель Совета высшего образования Турции Эрол Озвар и посол Турция в Узбекистан, Ольган Бекар.
В сегодняшнем мероприятии принимают участие руководство Совета высшего образования Турции, ректоры и проректоры более 40 престижных университетов Турции, а также ректоры более 50 высших учебных заведений Узбекистана.