Rektor institut yoshlar yetakchilari bilan uchrashdi
Namangan muhandislik-qurilish instituti rektori va Yoshlar ittifoqi boshlang‘ich tashkiloti koordinatorlarining ochiq muloqoti bo‘lib o‘tdi.
Muloqotda institut rektori Sharifjon Ergashev, Yoshlar masalalari va ma'naviy-ma'rifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektor Odiljon Jakbarov, Yoshlar ittifoqi boshlang‘ich tashkiloti yetakchisi Diyorbek Soataliev va Yoshlar kengashi a'zolari ishtirok etdi.
Suhbat jarayonida yoshlar uchun mamlakat miqyosida amalga oshirilayotgan islohotlarga nazar tashlandi. «Sizlar bugungi kunda Prezidentimizga suyanch bo‘la oladigan yoshlarsiz. Har qanday ezgu harakat yo‘lida sizlarga ko‘maklashish bizni burchimiz», dedi rektor.
Talaba-yoshlar Oliy ta'lim, fan va innovasiyalar vazirligi hamda O‘zbekiston Yoshlar ittifoqi Markaziy Kengashi qo‘shma qarorining ijrosi institutda munosib ta'minlanayotgani uchun rektorga minnatdorlik bildirdi. Yo‘nalish va fakul'tet koordinatorlari o‘zlarini qiziqtirgan savollarga javob olishdi.

Ректор встретился с молодежными лидерами института
Состоялся открытый диалог между ректором Наманганского инженерно-строительного института и координаторами первичной организации Союза молодежи.
В диалоге приняли участие ректор института Шарифжон Эргашев, первый проректор по делам молодежи и духовно-просветительской работе Одилжон Жакбаров, руководитель первичной организации Союза молодежи Диорбек Соаталиев и члены Совета молодежи.
В ходе беседы были рассмотрены реформы, реализуемые для молодежи на национальном уровне. «Вы молодые люди, которые сегодня могут поддержать нашего президента. Наш долг – помочь вам чем-нибудь добрым», – сказал ректор.
Студенты-молодежи поблагодарили ректора за реализацию совместного решения Министерства высшего образования, науки и инноваций и Центрального совета Союза молодежи Узбекистана. Координаторы кафедры и факультета получили ответы на интересующие их вопросы.