Rektor Belarus milliy texnika universitetida tahsil olayotgan talabalar bilan uchrashdi
Belarus milliy texnika universitetida mamlakatdagi O‘zbekiston elchixonasi vakillarining mazkur oliy o‘quv yurtida tahsil olayotgan o‘zbekistonlik talabalar bilan uchrashuvi bo‘lib o‘tdi.
Muloqot davomida qo‘shma ta'lim dasturlari doirasida tahsil olishning afzalliklari, O‘zbekistondagi korxonalarda muhandis kadrlarga talab tobora ortib borayotgani haqida so‘z bordi.
Shuningdek, elchixona xodimlari o‘zi istiqomat qilib turgan mamlakat qonun-qoidalariga rioya etish, mahalliy urf-odat va an'analarga hurmat bilan yondoshish zarurligini yana bir bor eslatib o‘tdi.
O‘zbekistonlik talabalar bilan uchrashuvda Namangan muhandislik-qurilish instituti rektori Sharifjon Ergashev ham ishtirok etdi. Ma'lumot uchun, Belarus milliy texnika universitetida qo‘shma ta'lim dasturi doirasida 15 nafar NamMQI talabasi tahsil olmoqda.

Rector met with students studying at the Belarusian National Technical University
Representatives of the Embassy of Uzbekistan in the country met with Uzbek students studying at the Belarusian National Technical University.
During the conversation, they talked about the advantages of studying in the framework of joint educational programs, the increasing demand for engineers in enterprises in Uzbekistan.
Also, the employees of the embassy once again mentioned the need to observe the laws of the country where they live, to respect local customs and traditions.
Sharifjon Ergashev, Rector of Namangan Engineering-Construction Institute, also participated in the meeting with Uzbek students. For information, 15 NamECI students are studying at the Belarusian National Technical University within the framework of the joint education program.