Rektor Belarus milliy texnika universitetida tahsil olayotgan talabalar bilan uchrashdi
Belarus milliy texnika universitetida mamlakatdagi O‘zbekiston elchixonasi vakillarining mazkur oliy o‘quv yurtida tahsil olayotgan o‘zbekistonlik talabalar bilan uchrashuvi bo‘lib o‘tdi.
Muloqot davomida qo‘shma ta'lim dasturlari doirasida tahsil olishning afzalliklari, O‘zbekistondagi korxonalarda muhandis kadrlarga talab tobora ortib borayotgani haqida so‘z bordi.
Shuningdek, elchixona xodimlari o‘zi istiqomat qilib turgan mamlakat qonun-qoidalariga rioya etish, mahalliy urf-odat va an'analarga hurmat bilan yondoshish zarurligini yana bir bor eslatib o‘tdi.
O‘zbekistonlik talabalar bilan uchrashuvda Namangan muhandislik-qurilish instituti rektori Sharifjon Ergashev ham ishtirok etdi. Ma'lumot uchun, Belarus milliy texnika universitetida qo‘shma ta'lim dasturi doirasida 15 nafar NamMQI talabasi tahsil olmoqda.

Ректор встретился со студентами, обучающимися в Белорусском национальном техническом университете
Представители посольства Узбекистана в стране встретились с узбекскими студентами, обучающимися в Белорусском национальном техническом университете.
В ходе беседы речь шла о преимуществах обучения в рамках совместных образовательных программ, возрастающей востребованности инженеров на предприятиях Узбекистана.
Также сотрудники посольства еще раз упомянули о необходимости соблюдать законы страны, где они проживают, уважать местные обычаи и традиции.
Во встрече с узбекскими студентами также принял участие ректор Наманганского инженерно-строительного института Шарифжон Эргашев. Для информации, 15 студентов НамИСИ обучаются в Белорусском национальном техническом университете в рамках совместной образовательной программы.