Raqobatni rivojlantirish va iste'molchilar huquqlarini himoya qilish qo‘mitasi vakillari bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi
Ochiq muloqot tarzida o‘tgan suhbat davomida qo‘mita vakili Temurmalik Abdullaev, hududiy boshqarma boshlig‘i o‘rinbosari Komiljon Umarov, bo‘lim boshlig‘i o‘rinbosari Abdusamad Tojiboev va bosh mutaxassis Husniddin Mirzaboevning chiqishlari tinglandi.
Talabalarga qo‘mita German Sparkassenstiftung (Germaniya) tashkilotining O‘zbekistondagi vakolatxonasi bilan hamkorlikda aholining moliyaviy savodxonligini oshirishga qaratilgan qator tadbirlar amalga oshirayotganligi ma'lum qilindi.
Moliyaviy xizmatlardan foydalanishda nimalarga e'tibor qaratish lozimligi, shaxsiy byudjet va xarajatlarni rejalashtirish, kredit munosabatlari, kafillik, sug‘urta masalalari, shartnoma shartlarini o‘rganib chiqish, elektron va to‘lov xizmatlardan foydalanishda maxfiy kodlarni sir saqlash zarurligi, shaxsiy ma'lumotlarni barchaga oshkor etmaslik kabi masalalar bo‘yicha batafsil tushuntirishlar berildi.

A meeting was held with representatives of the Committee for the Development of Competition and Protection of Consumer Rights
During the open dialogue, the representatives of the committee Temurmalik Abdullaev, the deputy head of the regional department Komiljon Umarov, the deputy head of the department Abdusamad Tojiboev and the chief expert Husniddin Mirzaboev were heard.
The students were informed that the committee, in cooperation with the representative office of the German Sparkassenstiftung (Germany) organization in Uzbekistan, is carrying out a number of activities aimed at increasing the financial literacy of the population.
What to pay attention to when using financial services, personal budget and spending planning, credit relations, guaranty, insurance issues, studying the terms of the contract, the need to keep secret codes secret when using electronic and payment services, personal data all were given detailed explanations on matters such as non-disclosure.