«Qurilishda innovasiyalar, binolar va inshootlarning seysmik xavfsizligi» mavzusidagi xalqaro ilmiy konferensiya o‘z ishini yakunladi
Yakuniy yig‘ilishni institut ilmiy ishlar va innovasiyalar bo‘yicha prorektori Muhammadjon Dadamirzaev ochdi va olib bordi. U xalqaro konferensiya yuqori saviyada o‘tganligini ta'kidlab, bunga hissa qo‘shganlarga minnatdorlik bildirdi.
Tadbirda sho‘'ba yig‘ilishlariga ma'sul bo‘lgan mutsaddilarning hisobotlari tinglandi. Eng yaxshi ma'ruza va maqolalar mualliflari aniqlanib, ularga sertifikatlar topshirildi.

Международная научная конференция «Инновации в строительстве, сейсмобезопасность зданий и сооружений» завершила свою работу
Заключительное собрание открыл и провел проректор института по научной работе и инновациям Мухаммаджон Дадамирзаев. Он отметил, что международная конференция прошла на высоком уровне и поблагодарил тех, кто внес свой вклад в ее проведение.
На мероприятии были заслушаны отчеты представителей, ответственных за заседания филиалов. Авторы лучших лекций и статей были определены и награждены сертификатами.