Polshada NamMQI hamkorlari bilan mobillik masalalari muhokama qilindi
Namangan muhandislik-qurilish instituti delegatsiyasi a'zolari   Polshaning Kalish akademiyasida Samarqand iqtisodiyot va servis instituti hamda Falastinning Vifleem universitetidagi hamkasblari bilan Erasmus+ dasturi doirasida mobillik masalalarini muhokama qildi.
Mazkur muhokamalar amaliy tajribalar bilan o‘rtoqlashish, erishilgan yutuqlar bilan bo‘lishish va yo‘l qo‘yilgan kamchiliklarni tahlil qilishga imkon berdi.
Bunday bahs va munozaralar hamkor oliy o‘quv yurtlar o‘rtasidagi aloqalarni yanada uzviy yo‘lga qo‘yish imkonini berishi ta'kidlandi.

Mobility issues were discussed with NamECI partners in Poland
Members of the delegation of the Namangan Institute of Engineering and Construction discussed mobility issues within the framework of the Erasmus+ program with their colleagues from the Samarkand Institute of Economics and Service and the Palestine University at Kalish Academy in Poland.
These discussions made it possible to share practical experiences, share achievements and analyze shortcomings.
It was noted that such debates and discussions allow to establish relations between partner higher educational institutions in a more organic way.