O‘zbekiston-Xitoy ta’lim forumi ishtirokchilari Xitoy xorijiy tillar almashinuvi va hamkorlik markaziga tashrif buyurdi
Markaz faoliyati to‘g‘risidagi taqdimotdan so‘ng xitoy tilini o‘qitishga ixtisoslashtirilgan ikki OTM — Toshkent davlat sharqshunoslik universiteti hamda O‘zbekiston jahon tillari universiteti rektorlari sohada amalga oshirilayotgan hamkorlik ishlar haqida batafsil ma’lumot berdilar.
Shuningdek, O‘zbekiston oliy ta’lim muassasalari rahbarlari markaz huzurida tashkil etilgan badiiy-texnologik ko‘rgazma bilan tanishdilar.

The participants of the Uzbekistan-China education forum visited the China Foreign Language Exchange and Cooperation Center
After the presentation about the activity of the center, the rectors of two HEIs specialized in Chinese language teaching - Tashkent State University of Oriental Studies and Uzbekistan University of World Languages gave detailed information about the cooperation activities carried out in the field.
Also, the heads of higher educational institutions of Uzbekistan got acquainted with the artistic and technological exhibition organized by the center.