O‘zbekiston-Xitoy ta’lim forumi ishtirokchilari Xitoy xorijiy tillar almashinuvi va hamkorlik markaziga tashrif buyurdi
Markaz faoliyati to‘g‘risidagi taqdimotdan so‘ng xitoy tilini o‘qitishga ixtisoslashtirilgan ikki OTM — Toshkent davlat sharqshunoslik universiteti hamda O‘zbekiston jahon tillari universiteti rektorlari sohada amalga oshirilayotgan hamkorlik ishlar haqida batafsil ma’lumot berdilar.
Shuningdek, O‘zbekiston oliy ta’lim muassasalari rahbarlari markaz huzurida tashkil etilgan badiiy-texnologik ko‘rgazma bilan tanishdilar.

Участники Узбекско-Китайского образовательного форума посетили Китайский центр обмена и сотрудничества иностранных языков
После презентации о деятельности центра ректоры двух вузов, специализирующихся на преподавании китайского языка – Ташкентского государственного университета востоковедения и Узбекского университета мировых языков предоставили подробную информацию о мероприятиях по сотрудничеству, проводимых в данной сфере.
Также руководители высших учебных заведений Узбекистана ознакомились с художественно-технологической выставкой, организованной центром.