«O‘zbekiston – 2030» strategiyasi muhokamaga qo‘yildi
Kelgusi 7 yilda mamlakatning asosiy rivojlanish yo‘nalishlarini belgilab beruvchi «O‘zbekiston – 2030» strategiyasi va uni 2023 yilda amalga oshirish chora-tadbirlari loyihalari joriy yilning 31 iyulidan boshlab regulation.gov.uz va 2030.strategy.uz portallarida muhokama uchun joylashtirildi.
«O‘zbekiston – 2030» strategiyasining maqsadlari va samaradorlik ko‘rsatkichlari oson qabul qilish va tushunish uchun qulay shaklda ifodalangan bo‘lib, unda 5 ta yo‘nalish bo‘yicha 100 ta maqsad nazarda tutilgan.

Обсуждена стратегия «Узбекистан-2030»
Стратегия «Узбекистан - 2030», определяющая основные направления развития страны на ближайшие 7 лет, и проекты мероприятий по ее реализации в 2023 году выложены для обсуждения на gov.uz и 2030.strategyuz с 31 июля текущего года.
Цели и показатели эффективности стратегии «Узбекистан-2030» выражены в удобной для восприятия и понимания форме и включают в себя 100 целей по 5 направлениям.
Граждане могут активно участвовать в обсуждении проектов и направлять предложения, служащие развитию страны, на порталы регулирования.gov.uz и 2030.strategy.uz.