OTM-Mahalla hamkorligi.
OTM-Mahalla hamkorligi doirasida“Bir ziyoli – bir mahallaga ma’naviy homiy” tamoyili asosida Namangan muhandislik-qurilish instituti “Axborot tizimlari va texnologiyalari” kafedrasining professor-o’qituvchilari E. Imomnazarov, Z. Kodirov va M. G‘ofurjonovlar 2022 yil 12 noyabr kuni Chust tumanida joylashgan “Qorakapa”, “Birlik”, “Bozorboshi”, “Toymas”, “Shuvar” va “Toymasobod” MFY lariga tashrif buyurdilar. Tashrif mobaynida MFY larining raislari, huquq-tartibot bo‘yicha o‘rinbosarlari, hotin-qizlar faollari va yoshlar yetakchilari bilan suhbatlasdilar. Suhbat chog‘ida mahalladagi muammolar va takliflar, umumiy holatlar, jumladan, mavjud aholi soni, ayollar, yoshlar hamda temir daftarlarida qayd etilgan fuqarolar, vaqtincha ishsizlar, nogironligi bo’lgan fuqarolar va boshqa ijtimoiy masalalar xususida o’rganishlarni amalga oshirdilar. MFY larda joylashgan mavjud maktablar va maktabgacha ta’lim muassalari, ularning holati hamda hududda o‘z yechimini kutayotgan ko‘plab masalalar yuzasidan MFY raislari va mahalla faollari bilan suhbatlashildi.
“Toymas” MFY raisi Abdullayev Mustaqim bilan suhbat jarayoni.
“Qorakapa” MFY yoshlar yetakchisi Holiqov SHerzod bilan suhbat jarayoni.
“Toymasobod” MFY raisi Roxatov Satkinboy bilan suhbat jarayoni.
Mahalla raislari bilan suhbat davomida mahalladagi kamchiliklar, qilinishi zarur bo’lgan ishlar va takliflarni belgilab olindi.

Cooperation "University-Mahalla".
Imomnazarov E., Kodirov Z. and Gofurjanov M., teachers of the Department of Information Systems and Technologies of the Namangan Civil Engineering Institute, based on the principle "One intellectual is the spiritual patron of one mahalla" within the framework of the university-Mahalla cooperation on November 12, 2022 visited the MFY " Karakapa", "Birlik", "Bozorboshi", "Toimas", "Shuvar" and "Toimasabad", located in the Chust region. During the visit, they talked with the chairmen of the MFY, deputies of law enforcement agencies, activists and youth leaders. During the conversation, the problems and proposals of the microdistrict, general conditions, including the current population, women, youth, citizens on the iron books, temporarily unemployed, citizens with disabilities and other social issues were studied. MFY chairmen and neighborhood activists were interviewed about the existing schools and pre-school educational institutions located in MFY, their condition and many problems that await solution in the region.
The process of interviewing Abdullayev Mustakim, chairman of the MFI "Toimas".
The process of an interview with the youth leader of "Karakap" MFY Kholikov Sherzod.
The process of interviewing Rokhatov Satkinboy, chairman of the MFI "Toimasabad".
During the conversation with the chairmen of the microdistrict, the shortcomings of the mahalla, the work that needs to be done and proposals were identified.