“Ota-onalar kongressi” institut sport majmuasi bilan tanishuvdan boshlandi
Namangan muhandislik-qurilish institutida “Ota-onalar kongressi” bo‘lib o‘tdi. Uning ishtirokchilari institutning kirish qismida birinchi prorektor Odiljon Jakbarov va Mashinasozlik fakul'teti dekani Rahmatali Rustamov tomonidan kutib olindi. Ularga bugungi kun tadbiri haqida batafsil ma'lumot berildi.
Institut bilan tanishuvning ilk manzili sport majmuasi bo‘ldi. Bu yerda ularga oliy o‘quv yurtida faoliyat ko‘rsatayotgan sport to‘garaklari, talabalar safidan yetishib chiqqan mamlakat, Osiyo va jahon chempionlari haqida hikoya qilindi.
Farzandlari professional darajada sport bilan shug‘ullanayotgan ota-onalar ularning bu yerda faoliyatlarini davom ettirishlari uchun barcha shart-sharoitlar yaratilgani haqidagi tafsilotlarni mamnuniyat bilan qarshi oldi.

The "Parents' Congress" began with an introduction to the institute's sports complex
"Parents' Congress" was held at the Namangan Engineering-Construction Institute. Its participants were welcomed at the entrance of the institute by the first vice-rector Odiljon Jakbarov and the dean of the Faculty of Mechanical Engineering Rahmatali Rustamov. They were given detailed information about today's event.
The first place to get to know the institute was the sports complex. Here, they were told about the sports clubs operating in the university, national, Asian and world champions who have emerged from the ranks of students.
Parents whose children are engaged in sports at a professional level welcomed the details that all conditions have been created for them to continue their activities here.