Oliy taʼlim, fan va innovatsiyalar vazirligi huzuridagi Talaba va oʻquvchilarning maʼnaviy yuksalishiga koʻmaklashish markazi “Yil talabasi” tanlovini eʼlon qiladi.
Tanlovda quyidagi 7 ta nominatsiya boʻyicha gʻoliblar aniqlanadi:
Yilning oʻz mutaxassisligi boʻyicha eng bilimdon talabasi;
Yilning eng faol targʻibotchi talabasi;
Yilning eng faol ixtirochi-innovator talabasi;
Yilning eng faol sportchi talabasi;
Yilning eng faol iqtidorli talabasi;
Yilning eng faol ijodkor talabasi;
Yilning eng faol tadbirkor talabasi (xotin-qizlar uchun).
Tanlov nominatsiyalar boʻyicha birinchi OTM bosqichida yuqori oʻrinlarni egallagan gʻoliblar oliy taʼlim muassasasining faxriy yorligʻi va tegishli ravishda bazaviy hisoblash miqdorining 8, 6 va 4 barobari miqdorida pul mukofoti bilan taqdirlanadi.
Respublika bosqichi esa joriy yilning noyabr oyida tashkil etiladi. Ushbu bosqich gʻoliblari Oliy va oʻrta maxsus taʼlim vazirligi diplomi, maxsus statuetka hamda bazaviy hisoblash miqdorining 1-oʻrin 15 barobari, 2-oʻrin 10 barobari va 3-oʻrin 8 barobari miqdorida pul mukofoti bilan taqdirlanadi.
“Yil talabasi” tanlovi nizomi (https://telegra.ph/Tanlov-nizomi-09-27)
Tanlovning fakultet bosqichi 3-11-noyabr kunlari bo‘lib o‘tadi.
Tanlovning birinchi turi (fakultet bosqichi) da ishtirok etmoqchi bo'lgan talabalar o'zlari tahsil olayotgan fakultet yoshlar bilan ishlash bo'yicha dekan o'rinbosarlariga murojaat etishlari mumkin.

The Center for Supporting the Spiritual Growth of Students and Pupils under the Ministry of Higher Education, Science and Innovation announces the "Student of the Year" contest.
Winners will be determined in the following 7 nominations:
The most knowledgeable student of the year in his specialty;
The most active propagandist student of the year;
The most active inventor-innovator student of the year;
The most active student-athlete of the year;
The most active talented student of the year;
The most active creative student of the year;
The most active entrepreneur student of the year (for women).
The winners of the first higher educational institution stage of the competition will be awarded with a certificate of honor of the higher education institution and a cash prize in the amount of 8, 6, and 4 times the base calculation amount, respectively.
The republic stage will be organized in November of this year. The winners of this stage will be awarded with a diploma of the Ministry of Higher and Secondary Special Education, a special statuette and a cash prize in the amount of 15 times the amount of the basic calculation for the 1st place, 10 times for the 2nd place, and 8 times for the 3rd place.
Rules of the "Student of the Year" contest
The faculty stage of the competition will be held on November 3-11.
Students who want to participate in the first type of competition (faculty stage) can apply to the deputy dean for work with youth of the faculty where they are studying.