Oliy ta'lim, fan va innovasiyalar vazirligi tomonidan “Talabalar ligasi” sport musobaqalarini tashkil etishga bag‘ishlangan amaliy seminar o‘tkazildi
Namangan muhandislik-qurilish institutida viloyatdagi oliy ta'lim muassasalari birinchi prorektorlari va sohaga daxldor mutasaddilari ushbu seminarda onlayn ishtirok etdi.
Seminar davomida davlat rahbari tashabbusi bilan tashkil etilayotgan mazkur sport musobaqalarini o‘tkazish tartibi, amalga oshirish mexanizmlari haqida so‘z bordi, mas'ullarning bu boradagi hisobotlari tinglandi.

The Ministry of Higher Education, Science and Innovation held a practical seminar on the organization of "Student League" sports competitions
In Namangan Institute of Engineering and Construction, the first vice-rectors of higher educational institutions in the region and relevant officials participated in this seminar online.
During the seminar, the order of holding these sports competitions organized by the initiative of the head of state, implementation mechanisms were discussed, the reports of the officials were heard.