Oliy ta'lim, fan va innovasiyalar vaziri o‘rinbosari NamMQI talabalari uchun barpo etilayotgan turar-joy qurilishi bilan
Namangan viloyatida xizmat safarida bo‘lib turgan Oliy ta'lim, fan va innovasiyalar vaziri o‘rinbosari Sarvarxon Buzrukxonov Namangan muhandislik-qurilish instituti talabalari uchun davlat- xususiy sherikchilik tamoyili asosida barpo etilayotgan 1000 o‘rinli talabalar turar-joyi qurilishi bilan tanishdi.
Qurilish bilan tanishish jarayonida vazir o‘rinbosari bu yerdagi bunyodkorlik ishlarini sifatli va puxta olib borish, sport-sog‘lomlashtirish inshootlari va yashil hududlarga aloxida e'tibor qaratish zarurligini takidladi.
«Nifrit impeks» MChJ tomonidan ushbu talabalar turar-joyi qurilishi 2023 yil oxiriga qadar yakunlanib, foydalanishga topshirilishi rejalashtirilgan. Bundan tashqari, yil boshida institutning 300 o‘rinli yana bir yotoqxonasi qurilishi boshlangan edi.
Ma'lumot uchun, institut tasarrufida hozirgi kunda 2 ta talabalar turar joyi mavjud bo‘lib, umumiy sig‘imi 800 o‘rinni tashkil etadi.

The Deputy Minister of Higher Education, Science and Innovations got acquainted with the residential construction being
Deputy Minister of Higher Education, Science and Innovation Sarvarkhan Buzrukkhanov, who is on a business trip to Namangan region, got acquainted with the construction of a 1000-bed student residence for students of the Namangan Engineering-Construction Institute, which is being built on the basis of the principle of public-private partnership.
In the course of familiarization with the construction, the deputy minister emphasized the need to carry out quality and thorough construction work here, to pay special attention to sports and health facilities and green areas.
The construction of this student residence by "Nifrit Impex" LLC is planned to be completed and commissioned by the end of 2023. In addition, the construction of another 300-bed dormitory of the institute began at the beginning of the year.
For information, the institute currently has 2 student residences with a total capacity of 800 places.