“Oliy ta'lim a'lochisi” hamda “O‘rta maxsus va professional ta'lim a'lochisi” ko‘krak nishonlari ta'sis etildi
Hukumatning qarori bilan ta'sis qilingan mazkur mukofot bilan oliy, o‘rta maxsus va professional ta'lim sohasida fidokorona mehnat qilayotgan, soha rivojiga munosib hissa qo‘shib kelayotgan fuqarolar rag‘batlantiriladi.
Ko‘krak nishonlari mukofotlangan shaxslarga 1 oktyabr — O‘qituvchi va murabbiylar kuni arafasida topshiriladi.
Ko‘krak nishoni bilan chet el fuqarolari va fuqaroligi bo‘lmagan shaxslar ham taqdirlanishi mumkin.
Mukofotlangan shaxslarga BHMning to‘rt baravari (bugungi kunda 1,2 mln so‘m) miqdorida bir martalik pul mukofoti beriladi.

"Higher Education Excellence" and "Secondary Special and Professional Education Excellence" badges were established
Citizens who work selflessly in the field of higher, secondary special and professional education and make a worthy contribution to the development of the field are encouraged with this award, which was established by the decision of the government.
Badges will be handed over to the awarded persons on the eve of the Day of Teachers and Coaches, October 1.
Foreign citizens and stateless persons can also be awarded the badge.
Awardees will be given a one-time cash prize in the amount of four times the BHM (1.2 million soums today).