Oliy matematika kafedrasi katta o‘qituvchisi Shalolaxon Karimova 50 yoshni qarshiladi
Namangan muhandislik-qurilish institutida professor - o‘qituvchilarni yubiley sanalari bilan tabriklash odat tusiga kirgan. Institut jamoasi bu gal Oliy matematika kafedrasi katta o‘qituvchisi Shalolaxon Karimovaning 50 yillik tavallud ayyomini nishonlash uchun jamlandi.
Shalolaxon Karimova 1974 yil 6 yanvarda To‘raqo‘rg‘on tumanida tug‘ilgan. 1995 yilda Namangan davlat universitetini tamomlagan. 2017 yildan boshlab Namangan muhandislik - pedagogika institutida (hozirgi Namangan muhandislik-qurilish instituti) Oliy matematika kafedrasi katta o‘qituvchisi bo‘lib faoliyatni davom yettirmoqdalar.
Institut rektori Sharifjon Ergashev yubilyarni sana bilan qutlab, eng ezgu tilaklarni bildirib, o‘qituvchimizga gul va esdalik sovg‘alari topshirildi.

Старший преподаватель кафедры высшей математики Шалолахан Каримова отметила свое 50-летие
В Наманганском инженерно-строительном институте принято поздравлять профессоров и преподавателей с юбилейными датами. Коллектив института собрался на этот раз, чтобы отпраздновать 50-летие Шалолахан Каримовой, старшего преподавателя кафедры высшей математики.
Шалолахан Каримова родилась 6 января 1974 года в Торакорганском районе. В 1995 году окончил Наманганский государственный университет. С 2017 года работает старшим преподавателем кафедры высшей математики Наманганского инженерно-педагогического института (ныне Наманганский инженерно-строительный институт).
Ректор института Шарифжон Эргашев поздравил юбиляра с датой, выразил наилучшие пожелания, вручил нашему преподавателю цветы и сувениры.