Oliy attestasiya komissiyasi raisi viloyatda sayyor qabul o‘tkazdi
Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Oliy attestasiya komissiyasi raisi Ahmadbek Yusupov Namangan muhandislik-texnologiya institutida viloyatdagi oliy ta'lim muassasalarida faoliyat olib borayotgan ilmiy kengashlar a'zolari, tadqiqotchilar va doktorantlar bilan uchrashib, o‘zining navbatdagi sayyor qabulini o‘tkazdi.
O‘tkazilgan muloqot davomida ilmiy daraja va unvonlarni berish tizimida amalga oshirilayotgan ishlar, kengashlarning faoliyati haqida atroflicha ma'lumotlar berildi.
Shuninggdek, Oliy attestasiya komissiyasi raisi olimlar va yosh tadqiqotchilarni qiziqtirgan savollariga javob berdi. Taklif hamda fikr-mulohazalar tinglandi.
Tadbirda Namangan muhandislik-qurilish instituti rektori Sharifboy Ergashev boshchiligida institut mutasaddilari va professor-o‘qituvchilar ham ishtirok etdi.

The Chairman of the Higher Attestation Commission held a field reception in the region
Chairman of the Higher Attestation Commission under the Cabinet of Ministers Ahmadbek Yusupov met with members of scientific councils, scientists and doctoral students working in higher educational institutions of the region, at the Namangan Engineering and Technology Institute and held his next visiting reception.
During the dialogue, detailed information was given on the ongoing work in the system of awarding academic degrees and titles, as well as on the activities of the councils.
The Chairman of the Higher Attestation Commission also answered the questions of scientists and young researchers. The proposal and comments were heard.
The event was hosted by the rector of the Namangan Engineering and Construction Institute Sharifboy Ergashev, the event was attended by employees and faculty of the institute.