NamMQIda “Xonatlas festivali” bo‘lib o‘tdi
Namangan muhandislik-qurilish institutida mamlakat miqyosida o‘tkazilayotgan “Xonatlas festivali” munosabati bilan milliy liboslar kuni bo‘lib o‘tdi.
Transport fakulteti majlislar zalida o‘tkazilgan tadbirda institutning 7 ta fakul'teti vakillari bo‘lgan talaba qizlar atlas, adras va boshqa milliy liboslarda namoyon bo‘ldi. Ular o‘zbekona qadriyatlarni o‘zida mujassam etgan chiqishlarni yig‘ilganlar hukmiga havola qildi.
Tadbirda institut birinchi prorektori Odiljon Jakbarov, xotin-qizlar kengashi raisi Sohiba Otamirzaeva ishtirok etdi va festivaldagi faol ishtiroki uchun ayol professor-o‘qituvchilar va talaba-qizlarga minnatdorlik bildirdi.

"Khonatlas Festival" was held at NamECI
In the Namangan Engineering-Construction Institute, a day of national costumes was held in connection with the "Khonatlas Festival" held nationwide.
At the event held in the meeting hall of the Faculty of Transport, female students representing 7 faculties of the institute appeared in satin, adras and other national costumes. They submitted their performances embodying Uzbek values to the judgment of the audience.
The first vice-rector of the institute Odiljon Jakbarov, the chairwoman of the women's council Sohiba Otamirzaeva took part in the event and thanked female professors and teachers and students for their active participation in the festival.