NamMQIda “Uyg‘onish” turkumidagi kitoblar to‘plamining taqdimoti bo‘lib o‘tdi
Namangan muhandislik-qurilish instituti axborot-resurs markazida Yoshlar ishlari agentligi tashabbusi bilan chop etilgan “Uyg‘onish” turkumidagi kitoblar to‘plamining taqdimoti bo‘lib o‘tdi.
NamMQI media markazi va Yoshlar ittifoqi institut boshlang‘ich tashkiloti tashabbusi bilan tashkillangan tadbirni rektor maslahatchisi Azizbek Abduvaliev ochdi va olib bordi.
Tadbirda Yoshlar ishlari agentligi viloyat boshqarmasi boshlig‘i o‘rinbosari Alisher Akbarov mazkur to‘plam haqida batafsil ma'lumot berdi. Undagi yetti risolada ibn Sino, Beruniy, Forobiy, Moturidiy, Buxoriy, al-Farg‘oniy va al-Xorazmiy haqida hikoya qilinadi. Ushbu kitoblarni o‘qigan talabalarda esa buyuk ajdodlar haqida yaqqol tasavvur hosil bo‘ladi.
Yakunda mazkur to‘plam viloyatdagi oliy o‘quv yurtlari orasida birinchilardan bo‘lib NamMQIga taqdim etildi. Uni institut birinchi prorektori Odiljon Jakbarov qabul qilib oldi va jamoa nomidan agentlikka minnatdorlik bildirdi.

A presentation of a collection of books from the "Awakening" series took place at NamECI
The presentation of the collection of books in the series "Awakening" published by the initiative of the Youth Affairs Agency was held at the information resource center of the Namangan Engineering and Construction Institute.
The event, organized by the initiative of the NamMQI media center and the Youth Union, the primary organization of the institute, was opened and led by Rector's advisor Azizbek Abduvaliev.
At the event, Alisher Akbarov, deputy head of the regional department of the Youth Affairs Agency, gave detailed information about this collection. In its seven treatises, Ibn Sina, Beruni, Farabi, Moturidi, Bukhari, al-Farghani and al-Khwarizmi are told. Students who read these books will have a clear idea about the great ancestors.
In the end, this collection was presented to NamMQI as one of the first among higher educational institutions in the region. He was received by the first vice-rector of the institute Odiljon Jakbarov and thanked the agency on behalf of the team.