NamMQIda qabul jarayonlarida korrupsiyaviy holatlarning oldini olishga bag‘ishlangan tadbir bo‘lib o‘tdi
Yig‘ilishni institut rektori Sharifjon Ergashev ochdi va olib bordi.
Kun tartibidagi masala yuzasidan so‘zga chiqqan Korrupsiyaga qarshi kurashish bo‘limi bosh mutaxassisi Jobirxon Rizaev hududlarda o‘qishni ko‘chirish va o‘qishga kiritib qo‘yishni va'da qilingan poraxo‘rlik va firibgarlik jinoyatlari fosh etilgani, ularning muayyan qismi bevosita OTMlar mas'ul xodimlari ishtirokida sodir etilganligini misollar yordamida keltirib o‘tdi.
Institut yuristi Azamat Ikromov, Korrupsiyaga qarshi kurashish bo‘limi boshlig‘i Ilhomjon Payziev, prorektorlar Muhammadjon Dadamirzaev va Qahramon Inoyatov, rektor maslahatchilari Anvarjon Nishonboev va Azizbek Abduvaliev, qabul komissiyasi mas'ul kotibi Rustamjon Soliev yig‘ilishda so‘z olib, qabul jarayonlarida hushyor bo‘lish, noqonuniy holatlarga yo‘l qo‘ymaslik, shunday holatlarni payqagan taqdirda zudlik bilan rahbariyat va tegishli bo‘limlarga murojaat etish zarurligini yana bir bor ta'kidlab o‘tdi.

В НамИСИ состоялось мероприятие, посвященное предотвращению коррупционных ситуаций в процессах приема
Встречу открыл и провел ректор института Шарифжон Эргашев.
Выступивший по вопросу повестки дня главный специалист управления по противодействию коррупции Жобирхан Ризаев сообщил, что преступления взяточничества и мошенничества были раскрыты, некоторые из них напрямую С помощью примеров он упомянул, что ОТК были совершены с участие ответственных сотрудников.
Юрист института Азамат Икромов, начальник отдела по противодействию коррупции Илхомжон Пайзиев, проректоры Мухаммаджон Дадамирзаев и Кахрамон Иноятов, советники ректора Анваржон Нишонбоев и Азизбек Абдувалиев, ответственный секретарь приемной комиссии Рустамжон Солиев в своем выступлении на собрании еще раз подчеркнул необходимость проявлять бдительность, избегать противоправных ситуаций, а при обнаружении таких ситуаций незамедлительно обращаться к руководству и соответствующим подразделениям.