NamMQIda qabul jarayonlarida korrupsiyaviy holatlarning oldini olishga bag‘ishlangan tadbir bo‘lib o‘tdi
Yig‘ilishni institut rektori Sharifjon Ergashev ochdi va olib bordi.
Kun tartibidagi masala yuzasidan so‘zga chiqqan Korrupsiyaga qarshi kurashish bo‘limi bosh mutaxassisi Jobirxon Rizaev hududlarda o‘qishni ko‘chirish va o‘qishga kiritib qo‘yishni va'da qilingan poraxo‘rlik va firibgarlik jinoyatlari fosh etilgani, ularning muayyan qismi bevosita OTMlar mas'ul xodimlari ishtirokida sodir etilganligini misollar yordamida keltirib o‘tdi.
Institut yuristi Azamat Ikromov, Korrupsiyaga qarshi kurashish bo‘limi boshlig‘i Ilhomjon Payziev, prorektorlar Muhammadjon Dadamirzaev va Qahramon Inoyatov, rektor maslahatchilari Anvarjon Nishonboev va Azizbek Abduvaliev, qabul komissiyasi mas'ul kotibi Rustamjon Soliev yig‘ilishda so‘z olib, qabul jarayonlarida hushyor bo‘lish, noqonuniy holatlarga yo‘l qo‘ymaslik, shunday holatlarni payqagan taqdirda zudlik bilan rahbariyat va tegishli bo‘limlarga murojaat etish zarurligini yana bir bor ta'kidlab o‘tdi.

An event dedicated to the prevention of corrupt situations in admission processes was held at NamECI
The meeting was opened and conducted by the rector of the institute, Sharifjon Ergashev.
Jobirkhan Rizaev, the chief specialist of the anti-corruption department, who spoke on the issue of the agenda, said that the crimes of bribery and fraud were exposed, some of them directly With the help of examples, he mentioned that OTMs were committed with the participation of responsible employees.
The lawyer of the institute Azamat Ikromov, the head of the anti-corruption department Ilhomjon Payziev, the vice-rectors Muhammadjon Dadamirzaev and Kahramon Inoyatov, the advisors of the rector Anvarjon Nishonboev and Azizbek Abduvaliev, the responsible secretary of the admission commission Rustamjon Soliev gave a speech at the meeting. once again emphasized the need to be vigilant, avoid illegal situations, and immediately contact the management and relevant departments if you notice such situations.