NamMQIda “Ota-onalar bog‘i”ga asos solindi
Namangan muhandislik-qurilish institutida tashkil etilgan ota-onalar forumiga kelganlar ishtirokida oliy o‘quv yurti hududiga ko‘chatlar ekildi.
Bundan oldin nuroniylar duoga qo‘l ochib, yaratilajak bog‘ umrboqiy bo‘lishiga tilak bildirishdi.
Kashtan, pavloniya kabi ko‘chatlar oldindan tayyorlab qo‘yilgan chuqurlarga solinib, suv quyildi va tuproq tortildi.
—Bu ko‘chatlarni sizlar ekyapsizlar, nazorati esa bizning xodimlar va talaba farzandlaringiz, nevaralaringizda bo‘ladi. Vazir tashabbusi bo‘lgan ushbu tadbirni endi doimiy ravishda davom ettirib, an'anaga aylantiramiz, — dedi ko‘chat ekishda ishtirok etgan institut rektori Sharifjon Ergashev.

«Родительский сад» основан в НамИСИ
Саженцы на территории вуза были посажены при участии тех, кто пришел на родительский форум, организованный в Наманганском инженерно-строительном институте.
Перед этим Нурани открыли руки для молитвы и пожелали, чтобы создаваемый сад существовал вечно.
Саженцы каштана и павловнии помещали в заранее подготовленные ямы, заливали водой и взвешивали почву.
- Вы сажаете эти саженцы, а присматривать за ними будут наши сотрудники, дети и внуки студентов. Мы продолжим это мероприятие, которое было инициативой министра, и превратим его в традицию, - сказал ректор института Шарифжон Эргашев, принимавший участие в посадке саженцев.