NamMQIda magistrlarga diplom topshirish marosimi bo‘lib o‘tdi!
Bu yil institutni 125 nafar magistr bitirmoqda. Ularning aksariyati o‘qishi davomida ko‘plab yutuqlarga erishdi.
Jumladan, ular orasida xalqaro va respublika anjumanlari, tanlovlarida muvaffaqiyatli ishtirok etgan, dasturiy ta'minotlarni yaratgan va bu uchun Intellektual mulk agentligi guvohnomasini olgan magistrlar ham bor.
Magistrlarga diplom topshirish marosimida ishtirok etgan institut rektori Sharifjon Ergashev ushbu yutuqlarni alohida e'tirof etdi. O‘qish davrida muvaffaqiyatlarga erishgan magistrlarga tashakkurnomalar taqdim etildi.
Shundan so‘ng bitiruvchilarga magistrlik diplomlarini topshirish marosimi bo‘lib o‘tdi. Rektor, prorektorlar va rektor maslahatchilari ushbu diplomlarni o‘z egalariga topshirdi.
Bitiruvchilar nomidan Ne'matjon Akramov va Mavjuda Eshmatova, ota-onalar nomidan esa Sojida Xolmatova so‘zga chiqib, ustozlarga o‘z minnatdorliklarini bildirdi.

НамИСИ провел выпуск магистров!
В этом году институт выпускает 125 магистров. Большинство из них добились многих успехов во время учебы.
В частности, среди них есть мастера, успешно участвовавшие в международных и республиканских конференциях и конкурсах, создавшие программное обеспечение и получившие на это сертификат Агентства по интеллектуальной собственности.
Эти достижения особо отметил ректор института Шарифжон Эргашев, участвовавший в церемонии вручения дипломов мастерам. Мастерам, добившимся успехов во время учебы, были вручены благодарственные письма.
После этого состоялась церемония вручения выпускникам степеней магистра. Ректор, проректоры и советники ректора вручили эти дипломы их обладателям.
От имени выпускников выступили Неъматжон Акрамов и Мавлюда Эшматова, а от родителей выступила Сожида Холматова и выразила благодарность педагогам.