NamMQIda har bir daraxt, har bir ko‘chatning o‘z egasi bor
Namangan muhandislik-qurilish institutida Mustaqillik bayrami oldidan obodonlashtirish ishlari jadal olib borilmoqda. Oliy o‘quv yurti hududidagi bino va inshootlarning tashqi va ichki ko‘rinishi tartibga keltirilmoqda. Yerlar ag‘darilib, daraxt va ko‘chatlar oqlanmoqda.
Shuningdek, institutda yana bir xayrli tashabbusga qo‘l urildi: oliy o‘quv yurtidagi barcha daraxt va ko‘chatlarga mas'ullar biriktirildi. Ushbu mas'ullar ularning holatidan doimiy xabardor bo‘ladi, qarovini e'tibordan chetda qoldirmay, uzluksiz kuzatib boradi.
Bu orqali institutdagi ko‘p yillik daraxtlarning barqarorligi va “Yashil makon” loyihasi doirasida yangi o‘tkazilgan ekinlarning tutib ketishi doimiy nazoratda bo‘ladi.

In NamECI, every tree and every sapling has its own owner
In the Namangan Institute of Engineering and Construction, beautification works are in full swing before the Independence Day. The external and internal appearance of the buildings and structures on the territory of the higher educational institution is being regulated. Lands are overturned, trees and saplings are growing white.
Also, another good initiative was taken at the institute: managers were attached to all the trees and saplings in the university. These officials are constantly aware of their condition, do not neglect their care, and continuously monitor them.
Through this, the stability of perennial trees in the institute and the capture of new crops planted within the framework of the "Green Space" project will be under constant control.