NamMQI yoshlar yetakchisi talabalar turar-joyidagi sharoit va muammolarni o‘rgandi
Namangan muhandislik-qurilish instituti Yoshlar ittifoqi boshlang‘ich tashkiloti yetakchisi Diyorbek Soataliev Islom Karimov ko‘chasidagi talabalar turar-joyida istiqomat qilayotgan yoshlarga yaratilgan sharoitlarni o‘rgandi. Jumladan, yotoqxonaning qish mavsumiga tayyorgarlik darajasi, xonalar harorati, oshxonalar sozligi, suv ta'minoti yuzasidan talabalar bilan suhbatda bo‘ldi.
Shuningdek, talabalar turar-joyi tarbiyachisi Ma'mura Abduqodirova, Sanoatni axborotlashtirish fakul'teti xotin-qizlar qo‘mitasi raisi Dildora Inomiddinova bilan birgalikda talaba qizlar bilan muloqot tashkil etildi.
Muloqotda xonalardagi shart-sharoitlar, mavjud kamchiliklar, dars jarayonlarining borishi, bo‘sh vaqtni ko‘ngilli va mazmunli o‘tkazish borasida so‘z bordi. Talabalarni qiziqqan savollarga batafsil javoblar berildi.

The youth leader of NamECI studied the conditions and problems in the student dormitory
Diyorbek Soataliev, leader of the primary organization of the Youth Union of the Namangan Engineering-Construction Institute, studied the conditions created for young people living in a student hostel on Islam Karimov Street. In particular, he talked with students about the level of preparation of the hostel for the winter season, the temperature of the rooms, the arrangement of kitchens, and water supply.
Also, a dialogue was organized with the students together with the tutor of the student hostel Mamura Abdukodirova and Dildora Inomiddinova, chairman of the women's committee of the faculty of informatization of industry.
During the conversation, the conditions in the rooms, the existing shortcomings, the course of educational processes, the voluntary and meaningful use of free time were discussed. Detailed answers were given to students' questions.