NamMQI yoshlar yetakchisi talabalar turar-joyidagi sharoit va muammolarni o‘rgandi
Namangan muhandislik-qurilish instituti Yoshlar ittifoqi boshlang‘ich tashkiloti yetakchisi Diyorbek Soataliev Islom Karimov ko‘chasidagi talabalar turar-joyida istiqomat qilayotgan yoshlarga yaratilgan sharoitlarni o‘rgandi. Jumladan, yotoqxonaning qish mavsumiga tayyorgarlik darajasi, xonalar harorati, oshxonalar sozligi, suv ta'minoti yuzasidan talabalar bilan suhbatda bo‘ldi.
Shuningdek, talabalar turar-joyi tarbiyachisi Ma'mura Abduqodirova, Sanoatni axborotlashtirish fakul'teti xotin-qizlar qo‘mitasi raisi Dildora Inomiddinova bilan birgalikda talaba qizlar bilan muloqot tashkil etildi.
Muloqotda xonalardagi shart-sharoitlar, mavjud kamchiliklar, dars jarayonlarining borishi, bo‘sh vaqtni ko‘ngilli va mazmunli o‘tkazish borasida so‘z bordi. Talabalarni qiziqqan savollarga batafsil javoblar berildi.

Молодежный лидер НамИСИ изучил условия и проблемы в студенческом общежитии
Диёрбек Соаталиев, лидер первичной организации Союза молодежи Наманганского инженерно-строительного института, изучил условия, созданные для молодежи, проживающей в студенческом общежитии по улице Ислама Каримова. В частности, он провел беседу со студентами об уровне подготовки общежития к зимнему сезону, температуре комнат, обустройстве кухонь, водоснабжении.
Также был организован диалог со студентками совместно с воспитателем студенческого общежития Мамурой Абдукодировой и Дилдорой Иномиддиновой, председателем женского комитета факультета информатизации промышленности.
В ходе беседы обсуждались условия в комнатах, имеющиеся недостатки, ход учебных процессов, добровольное и осмысленное проведение свободного времени. На вопросы студентов были даны подробные ответы.