NamMQI Xotin-qizlar kengashi va YoI boshlang‘ich tashkiloti tomonidan talaba-qizlar uchun davra suhbati tashkil etildi
Tadbirga mehmon sifatida Namangan davlat universiteti talabasi, Navoiy nomidagi davlat stipendiyasi, Zulfiya nomidagi davlat  mukofoti sohibasi, bir qator tanlovlar g‘olibasi Nigora Muhammad qizi taklif etildi.
Tadbirni institut Xotin-qizlar kengashi raisi Sohiba Otamirzayeva ochib berdi. Nigora Muhammad bugungi kunda yoshlarga, xususan, talaba-qizlarga yaratilayotgan sharoitlar haqida fikrlarini bildirib, o‘z qalamiga mansub she'rlardan o‘qib eshittirdi.
Tadbir davomida talaba-qizlar o‘rtasida o‘tkazilgan tanlov g‘oliblari taqdirlandi, ishtirokchilar mehmondan qiziqqan savollariga javob olishdi. Davra suhbati ko‘tarinki kayfiyatda yakunlandi va mehmonga institut rahbariyatining esdalik sovg‘alari topshirildi.

A roundtable discussion for female students was organized by NamMQI Women's Council and YOI primary organization
A student of Namangan State University, a recipient of a state scholarship named after Navoi, a state award named after Zulfiya, and a winner of a number of contests, daughter Nigora Muhammad was invited to the event as a guest.
The event was opened by Sahiba Otamirzaeva, chairwoman of the Women's Council of the institute. Nigora Muhammad expressed his opinion about the conditions created for young people, especially female students, and read from his poems.
During the event, the winners of the contest between male and female students were awarded, and the participants received answers to their questions from the guest. The roundtable discussion ended in a high mood, and the guests were presented with souvenirs from the management of the institute.