NamMQI voleybol jadal rivojlanayotgan oliy o‘quv yurti sifatida e'tirof etildi
Ichki ishlar vaziri, O‘zbekiston voleybol federatsiyasi raisi Po‘lat Bobojonov boshchiligida respublika voleybol federatsiyasi rayosatining navbatdan tashqari yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi.
Yig‘ilishda ichki ishlar idoralari mutasaddilari, OTM rahbarlari va tegishli idoralar vakillari ishtirok etdi.
Qayd etish joizki, yig‘ilishda Namangan muhandislik-qurilish institutida bu borada amalga oshirilayotgan ishlar namunali baholanib, alohida e'tirof etildi.
Xususan, institut sport majmuasida muntazam ravishda volybol bo‘yicha mahalliy va xorijiy turnirlar o‘tkazib kelinayotgani, institutning “Parvoz” jamoasi O‘zbekiston chempionatida muvaffaqiyatli qatnashib, milliy terma jamoa uchun a'zolar yetkazib berishda faol ekanligi ta'kidlandi.

НамИСИ признан динамично развивающимся вузом волейбола
Под руководством министра внутренних дел, председателя Федерации волейбола Узбекистана Полата Бобожонова состоялось внеочередное собрание Республиканской федерации волейбола.
В совещании приняли участие сотрудники органов внутренних дел, руководители высших учебных заведений и представители профильных ведомств.
Следует отметить, что на совещании работы, проводимые в Наманганском инженерно-строительном институте, были оценены как образцовые и получили особое признание.
В частности, было отмечено, что в спорткомплексе института регулярно проводятся местные и зарубежные турниры по волейболу, команда института «Парвоз» успешно участвовала в Чемпионате Узбекистана и ведет активную работу по предоставлению членов национальной сборной.