NamMQI vakillari Sanoat texnikumi faoliyati bilan yaqindan tanishdi
NamMQI Qurilish fakulteti «Bino va inshootlar qurilishi» kafedrasi dosenti M.Husainov va katta o‘qituvchi  O.Cho‘lponov Namangan sanoat texnikumida  bo‘lib, muassasa direktori ishtirokida texnikumda  talabalar uchun yaratilgan shart-sharoitlar  bilan tanishdi.
Tanishuv chog‘ida kafedra filiali faoliyatini yanada rivojlantirish, kafedra professor-o‘qituvchilari tomonidan mahorat darslarini muntazam tashkil etish, metodik va ilmiy jihatdan qo‘llab-quvvatlash, mavjud o‘quv-laboratoriya bazasidan hamkorlikda foydalanish bo‘yicha vazifalar belgilab olindi.
Texnikumda «Bino va inshootlar qurilishi» ta'lim yo‘nalishi mavjud bo‘lib, hozirgi kunda 14 nafar o‘quvchi tahsil olmoqda. Shu bois institut laboratoriyalariga mazkur yo‘nalishda tahsil olayotgan o‘quvchilarni jalb etib, mahorat darslarini o‘tib berish rejalashtirildi.

NamECI representatives got acquainted with the activities of the Industrial Technical College
M. Husainov, associate professor of the "Building and Structures Construction" department of the NamECI Faculty of Construction, and senior teacher O. Cholponov visited the Namangan Industrial Technical College and got acquainted with the conditions created for students in the technical college with the participation of the director of the institution.
During the meeting, the tasks of further development of the activity of the branch of the department, regular organization of master classes by the professors of the department, methodical and scientific support, and cooperative use of the existing training-laboratory base were determined.
The technical school has the educational direction "Building and structure construction", currently 14 students are studying. Therefore, it is planned to attract students studying in this field to the laboratories of the institute and give them master classes.