NamMQI vakillari Sanoat texnikumi faoliyati bilan yaqindan tanishdi
NamMQI Qurilish fakulteti «Bino va inshootlar qurilishi» kafedrasi dosenti M.Husainov va katta o‘qituvchi  O.Cho‘lponov Namangan sanoat texnikumida  bo‘lib, muassasa direktori ishtirokida texnikumda  talabalar uchun yaratilgan shart-sharoitlar  bilan tanishdi.
Tanishuv chog‘ida kafedra filiali faoliyatini yanada rivojlantirish, kafedra professor-o‘qituvchilari tomonidan mahorat darslarini muntazam tashkil etish, metodik va ilmiy jihatdan qo‘llab-quvvatlash, mavjud o‘quv-laboratoriya bazasidan hamkorlikda foydalanish bo‘yicha vazifalar belgilab olindi.
Texnikumda «Bino va inshootlar qurilishi» ta'lim yo‘nalishi mavjud bo‘lib, hozirgi kunda 14 nafar o‘quvchi tahsil olmoqda. Shu bois institut laboratoriyalariga mazkur yo‘nalishda tahsil olayotgan o‘quvchilarni jalb etib, mahorat darslarini o‘tib berish rejalashtirildi.

Представители НамИСИ ознакомились с деятельностью Промышленно-технического колледжа
Доцент кафедры «Строительство зданий и сооружений» строительного факультета НамИСИ Хусаинов М. и старший преподаватель Чолпонов О. посетили Наманганский индустриально-технический колледж и ознакомились с условиями, созданными для студентов в техническом колледже при участии директора учреждения.
В ходе встречи были определены задачи дальнейшего развития деятельности филиала кафедры, регулярной организации мастер-классов профессорами кафедры, методической и научной поддержки, совместного использования существующей учебно-лабораторной базы.
Техникум имеет образовательное направление «Строительство зданий и сооружений», в настоящее время обучается 14 студентов. Поэтому планируется привлекать студентов, обучающихся по данному направлению, в лаборатории института и проводить с ними мастер-классы.