NamMQI vakillari «Oliy ta’lim a’lochisi» ko‘krak nishoni bilan taqdirlandi
Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirining buyrug‘iga ko‘ra O‘qituvchi va murabbiylar kuni munosabati bilan oliy ta’lim sohasida vijdonan faoliyat olib borib, yosh avlodning sifatli ta’lim olishida o‘zining fidokorona mehnati bilan namuna bo‘layotgan, tizim rivoji uchun o‘zining munosib hissasini qo‘shib kelayotgan bir guruh soha fidoyilari «Oliy ta’lim a’lochisi» ko‘krak nishoni bilan taqdirlandi.
Quvonchli tomoni, taqdirlangan orasida NamMQI vakillari ham bor.
Muhammadjon Dadamirzayev, Namangan muhandislik-qurilish instituti ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha prorektori
Zokirjon   To‘rayev, Namangan muhandislik-qurilish instituti kimyoviy texnologiya kafedrasi professori

Representatives of NamECI were awarded with the badge "Higher Education Excellence"
According to the order of the Minister of Higher Education, Science and Innovation, on the occasion of the Day of Teachers and Trainers, who is conscientiously working in the field of higher education and is an example for the quality education of the younger generation with his selfless work , a group of industry devotees who have been contributing to the development of the system were awarded with the "Higher Education Excellence" badge.
Happily, among the awardees there are also representatives of NamECI.
Muhammadjon Dadamirzayev, vice-rector for scientific affairs and innovations of the Namangan Engineering-Construction Institute
Zakirjon Torayev, professor of chemical technology department of Namangan Engineering and Construction Institute
Akramjon Umurzakov, professor of the department of general technical sciences of the Namangan Engineering-Construction Institute