Namanganda bo‘lib o‘tayotgan 62-xalqaro gullar festivali doirasida tashkil etilgan Namangan Tech Summit xalqaro IT-forumi o‘z ishini boshladi.
Forumni Namangan viloyati hokimi Shavkat Abdurazzaqov va Raqamli texnologiyalar vaziri Sherzod Shermatov ochib berdi va anjuman ishiga muvaffaqiyatlar tiladi.
Tadbirda yetakchi xalqaro va respublika IT-kompaniyalari, Namangan viloyatida faoliyat yuritayotgan shu yo‘nalishdagi kompaniya va korxonalar ishtirok etmoqda.
Forumda Namangan muhandislik-qurilish institut qoshidagi "In Tech NamMQI" unitar korxonasi jamoasi va institut professor-o‘qituvchilari o‘z ishlanmalari bilan ishtirok etmoqda. Institutning bu boradagi faoliyati vazir Sherzod Shermatovda ham qiziqish uyg‘otdi.

Представители НамИСИ принимают участие в международном ИТ-форуме Namangan Tech Summit
Международный ИТ-форум Namangan Tech Summit, организованный в рамках 62-го Международного фестиваля цветов в Намангане, начал свою работу.
Форум открыли хаким Наманганской области Шавкат Абдураззаков и министр цифровых технологий Шерзод Шерматов, которые пожелали успехов работе конференции.
В мероприятии принимают участие ведущие международные и республиканские ИТ-компании, компании и предприятия, работающие в одном направлении в Наманганской области.
В форуме со своими разработками принимают участие коллектив унитарного предприятия «In Tech NamECI» при Наманганском инженерно-строительном институте и профессора и преподаватели института. Деятельность института в этом отношении вызвала интерес министра Шерзода Шерматова.