NamMQI vakillari Janubiy Ural davlat universitetiga yo‘l oldi
Mashinasozlik fakulteti dekani Rahmatali Rustamov boshchiligida bir guruh professor-o‘qituvchilar Janubiy Ural davlat universitetiga yo‘l oldi.
Delegatsiya safari kun tartibidan ushbu oliy o‘quv yurti faoliyati bilan tanishish, 2+2 dasturi asosida tahsil olayotgan talabalar bilan muloqot, turli mavzularda ma'ruzalar o‘qish rejalashtirilgan.
Vakillarimizni Janubiy Ural davlat universiteti xalqaro aloqalar bo‘yicha prorektori Andrey Kucherov va universitet qoshidagi malaka oshirish instituti direktori o‘rinbosari professor Marina Pavlovskaya qarshi oldi. Ular bilan suhbat davomida ikki oliy o‘quv yurti o‘rtasidagi hamkorlik aloqalarini yanada mustahkamlash masalalari ko‘rib chiqildi.

Представители НамИСИ отправились в Южно-Уральский государственный университет
Группа профессорско-преподавательского состава во главе с деканом машиностроительного факультета Рахматали Рустамовым отправилась в Южно-Уральский государственный университет.
В программе поездки делегации запланировано ознакомление с деятельностью данного высшего учебного заведения, общение со студентами, обучающимися по программе 2+2, чтение лекций на различные темы.
Наших представителей приветствовали Андрей Кучеров, проректор по международным связям Южно-Уральского государственного университета, и профессор Марина Павловская, заместитель директора института повышения квалификации университета. В ходе беседы с ними были обсуждены вопросы дальнейшего укрепления сотрудничества между двумя высшими учебными заведениями.