NamMQI vakillari Jahon banki delegatsiyasi a'zolari uchun taqdimot o‘tkazdi
Institut “Transport vositalari muhandisligi” kafedrasi o‘qituvchilari M.Boydedaev, U.Mamirov va “Yo‘l muhandisligi” kafedrasi o‘qituvchisi M.Ergashev Jahon bankining Muhammad Nada boshchiligidagi delegatsiyasi a'zolariga Namangan shahri yo‘l-transport infratuzilmasini yanada yaxshilash loyihasini amalga oshirish bo‘yicha taqdimot o‘tkazdi.
Taqdimotda Jahon banki vakillari,  viloyat hokimining o‘rinbosari Saidahmad Sultonov, Namangan shahar hokimi G‘ofurjon Jamolov va mas'ul tashkilotlar rahbarlari ishtirok etdi.
Shuningdek, uchrashuvda Namangan shahri yo‘l-transport tizimidagi muammolar va takliflar bo‘yicha o‘zaro fikr almashildi.

Представители НамИСИ выступили с презентацией для членов делегации Всемирного банка
Преподаватели кафедры «Транспортное машиностроение» института М.Бойдедаев, У.Мамиров и преподаватель кафедры «Дорожное машиностроение» М.Эргашев рассказали членам делегации Всемирного банка во главе с Мухаммадом Нада о дальнейшем совершенствовании дорожно-транспортной инфраструктуры города Намангана выступил с презентацией по реализации проекта.
В презентации приняли участие представители Всемирного банка, заместитель акима области Саидахмад Султанов, мэр Намангана Гофурджон Джамолов и руководители ответственных организаций.
Также на встрече состоялся обмен мнениями по проблемам и предложениям в дорожно-транспортной системе города Намангана.