NamMQI va Qirg‘izistonning K.Sh.Toktomatov nomidagi xalqaro universiteti o‘rtasida hamkorlik memorandumi imzolandi
Avval xabar berganimizdek, Qirg‘izistonning O‘sh shahridagi Qirg‘iz-O‘zbek universitetida «Oliy ta'lim tizimida integratsiya, hamkorlik va innovasiyalar» mavzusidagi O‘zbekiston-Qirg‘iziston oliy ta'lim muassasalari rektorlarining I-xalqaro forumi bo‘lib o‘tmoqda.
Forum doirasida Namangan muhandislik-qurilish instituti va Qirg‘izistonning K.Sh.Toktomatov nomidagi xalqaro universiteti o‘rtasida hamkorlik memorandumi imzolandi.
Ushbu memorandum professor-o‘qituvchilar va talabalar almashinuvi, xalqaro loyihalarda birgalikdagi ishtirok kabi ko‘plab jihatlarni qamrab oladi.
Hamkorlik memorandumi Namangan muhandislik-qurilish instituti Sharifjon Ergashev va K.Sh.Toktomatov nomidagi xalqaro universitet rektori Oyjamol Kantoroeva tomonidan imzolandi.

Подписан меморандум о сотрудничестве между НамИСИ и Кыргызским международным университетом имени К. Ш. Токтоматова.
В рамках форума подписан меморандум о сотрудничестве между Наманганским инженерно-строительным институтом и Кыргызским международным университетом имени К.Ш.Токтоматова.
Этот меморандум охватывает многие аспекты, такие как обмен профессорами и преподавателями, совместное участие в международных проектах.
Меморандум о сотрудничестве подписали Шарифжон Эргашев из Наманганского инженерно-строительного института и Ойджамол Кантороева, ректор Международного университета имени К.Ш.Токтоматова.